http://www.sklodowska.szkola.tczew.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.budynek_szkicgk-is-32.jpglink
«
»

Zespół SLEEPWALKERS

Zespół kontynuuje tradycje zespołów wokalno-instrumentalnych prowadzonych od około 10 lat przez Agatę Demidowicz w I Liceum Ogólnokształcącym w Tczewie. Wokaliści z tych zespołów występowali między innymi w tczewskim Domu Kultury, w Muzeum Morskim w Gdańsku, W Centrum Edukacji Dorosłych w Tczewie i tradycyjnie na Bulwarze nad Wisłą podczas Dni Ziemi Tczewskiej. Dziewczęta zdobywały nagrody i wyróżnienia, np. na Muzycznej Scenie Młodych w Morzeszczynie czy w tczewskiej edycji SUPERGŁOS.

Sleepwalkers to młodzi i pełni zapału do muzykowania ludzie. W zespole realizujemy idee międzypokoleniowego i międzyszkolnego muzykowania.

Arek Stawicki – zdolny i solidny gitarzysta; przygodę z gitarą zaczął kilka lat temu

Sebastian Skrzypek – jak sam mówi, jego mama słuchała takich zespołów jak Myslovitz, Linkin Park, O.N.A. czy Metallica, co zapewne rozbudziło zainteresowania muzyczne, w szkole podstawowej jedna z nauczycielek zauważyła muzyczne zdolności Sebastiana. W zespole Sebastian śpiewa od września 2015 i stawia pierwsze kroki jako wokalista.

Bartek Malecki – w wieku 11 lat odkupił gitarę klasyczną od brata i tak się zaczęło. Gra, a w międzyczasie czasami się uczy. Od 2015 gra z „Nieboskłonnymi” jako gitarzysta rytmiczny. Zagrał kilka koncertów i poprzez Arka trafił do „Sleepwalkers”.

Paulina Nagórska – jej przygoda z muzyką zaczęła się, kiedy Paulina miała 4 lata i zaczęła występować w przedstawieniach w tczewskim Domu Kultury, obecnie Centrum Kultury i Sztuki.

Agata Demidowicz – absolwentka Pedagogiki Instrumentalnej Akademii Muzycznej w Gdańsku w katedrze gitary klasycznej (licencjat).  Zajmuje się  muzyką rozrywkową, gitarzystka, basistka oraz od niedawna perkusistka. Pisze i nagrywa własne piosenki, współpracując z tczewskimi muzykami. Zaprasza na własną stronę internetową: www.agatademi.pl

Repertuar zespołu:

Muzycy wykonują różne gatunki muzyczne, chętnie rock i pop. W swym repertuarze mają między innymi piosenki zespołu KODALINE, CZESŁAWA NIEMENA, zespołu DŻEM, ostatni postanowili włączyć do repertuaru piosenki zespołu THE BEATLES, a nawet oryginalnie swingowy utwór RAYA CHARLESA. Śpiewają po polsku i po angielsku.

Dotychczasowe występy zespołu:

29 września 2015 – FABRYKA SZTUK
Zespół Sleepwalkers w składzie: Arkadiusz Stawicki – gitara, Sebastian Skrzypek – śpiew, Agata Demidowicz – gitara basowa, wystąpił na Pikniku Matematycznym w Fabryce sztuk w Tczewie. Był to pierwszy występ grupy w tym składzie.

20 listopada 2015 – DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH
Sleepwalkers wykonali tym razem dłuższy program składający się z kilku piosenek i zostali pozytywnie przyjęci przez publiczność

10 stycznia 2016 – WIELKA ORKIESTRA ŚWIATECZNEJ POMOCY
Zespół w składzie: Arkadiusz Stawicki – gitara, Bartek Malecki – gitara, Sebastian Skrzypek – śpiew, Paulina Nagórska – śpiew oraz Agata Demidowicz- gitara basowa, wziął udział w charytatywnym koncercie w Szkole Podstawowej w Pszczółkach i wykonał dwudziestominutowy program.

23 stycznia 2016 – KAWIARENKA „MAŁA CZARNA” i SLEEPWALKERS
Młodzież pod kierownictwem Agaty Demidowicz tym razem reprezentowała i reklamowała nasze liceum w prawdziwym, godzinnym koncercie w kawiarence nad Wisłą. Zespół zagrał dla gości, przyjaciół i rodziców.

11 lutego 2016 – PROGRAM „MUZYKA, MUZYKA, MUZYKA” w świetlicy szkolnej
12 lutego 2016 – KONCERT W RESTAURACJI KANION W TCZEWIE
Program muzyczny w szkole rozpoczął ciekawy występ Michała Majdaka i Natalii Nadolskiej, którzy wykonali układ taneczny breakdance. Zespół Sleepwalkers zagrał koncert, a na nim utwory zespołu Kodaline, Czesława Niemena oraz zespołu Dżem. Następnego dnia młodzi muzycy pod kierownictwem Agaty Demidowicz zagrali godzinny koncert dla gości w restauracji „Kanion”.

6 kwietnia 2016 – WYSTĘP DLA FUNDACJI DLA TCZEWA W INTERNACIE ZESPOŁU SZKÓŁ EKONOMICZNYCH

Jesteś tutaj: Strona główna > Zespół SLEEPWALKERS