http://www.sklodowska.szkola.tczew.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.budynek_szkicgk-is-32.jpglink
«
»

Spotkanie z absolwentem

W czwartek 22 marca 2018 r. w ramach obchodów 70-lecia naszej szkoły rozpoczęliśmy cykl "Spotkanie z absolwentem". Naszym pierwszym gościem był Pan Piotr Spławiński - Sędzia Sądu Rejonowego w Tczewie. Spotkanie, w którym wzięły udział klasy pierwsze i klasa IIIb, miało na celu pogłębienie przez uczniów świadomości i znajomości prawa. Naszego gościa powitała Pani Dyrektor Jadwiga Andrzejewska. Na początku pan sędzia przedstawił nam możliwości rozwoju kariery związanej ze studiami prawniczymi: przybliżył pracę sędziego, adwokata, prokuratora, notariusza, radcy prawnego oraz komornika.

Następnie poruszył ważne u progu pełnoletności kwestie odpowiedzialności karnej. Wielu uczniów nie zdawało sobie sprawy, że popełniane przez nieletnich wykroczenia (np. jazda motorowerem po spożyciu alkoholu) mogą pociągać za sobą skutki nawet do 21 roku życia. Szczególną uwagę pan sędzia poświęcił łamaniu prawa przez młodych ludzi w sieci. Przybliżył zagadnienia związane z cyberprzemocą i wykluczeniem. Dzięki prelekcji dowiedzieliśmy się także, czym jest happy slapping, jak zachować się w sądzie będąc świadkiem oraz czym jest zdolność prawna i zdolność do czynności prawnych. Pan sędzia ilustrował wypowiedzi przykładami zaczerpniętymi z własnej pracy oraz chętnie i cierpliwie odpowiadał na nasze pytania. Na koniec zaprosił wszystkich obecnych do złożenia wizyty w Sądzie Rejonowym w Tczewie, abyśmy mogli przyjrzeć się z bliska pracy sędziego. Dziękujemy za spotkanie i czekamy na kolejne.

Jesteś tutaj: Strona główna > Spotkanie z absolwentem > Spotkanie z absolwentem