http://www.sklodowska.szkola.tczew.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.budynek_szkicgk-is-32.jpglink
«
»

"Programowanie to wspólne działanie" w roku szkolnym 2016/2017

W roku szkolnym 2016/2017 innowację pedagogiczną "Programowanie to wspólne działanie" realizowały podczas lekcji informatyki dwie grupy uczniów z klasy 1d i 1e. Innowacja była prowadzona w oparciu o autorski program nauczania informatyki w zakresie podstawowym. Praca podczas lekcji i przy wykonywaniu prac domowych była zorganizowana wokół realizacji projektów programistycznych.

Każdy uczeń wziął udział w dwóch projektach, które były związane z jego zainteresowaniami. Uczniowie wspólnie pracowali nad rozwiązaniem postawionego problemu, mogli samodzielnie wybrać środowisko programistyczne i narzędzia cyfrowe. Nauczyciel towarzyszył im w przedsięwzięciach, ukierunkowując proces myślenia i motywując do pokonywania trudności.

 

Efektem pracy uczniów są zrealizowane projekty. Najciekawsze z nich to:

  • gra „Labirynt”,
  • interaktywna mapa II wojny światowej,
  • gra „Super dodawanie ułamków”,
  • tablice wzorów matematycznych do wykorzystania na urządzeniach mobilnych,
  • obliczanie kosztów zużycia energii urządzeń domowych,
  • kalkulator,
  • obliczanie pól figur geometrycznych.
Jesteś tutaj: Strona główna > Programowanie to wspólne działanie > "Programowanie to wspólne działanie" w roku szkolnym 2016/2017