Jak to się stało, że MATEMATYKA,
produkt myśli ludzkiej niezależny od doświadczenia,
tak wspaniale pasuje do świata realnego.
[Albert Einstein]

W ramach popularyzacji matematyki i innych nauk ścisłych nauczyciele matematyki organizują wyjazdy z młodzieżą na Bałtycki Festiwal Nauki, do Centrum Hewelianum, do Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego oraz na wykłady popularnonaukowe organizowane przez Politechnikę Gdańską i Uniwersytet Gdański.

KONKURSY MATEMATYCZNE

Uczniowie naszej szkoły biorą udział w różnych konkursach matematycznych i osiągają wysokie wyniki.

Od 2005 roku organizowany jest Pomorski Konkurs Matematyczny dla szkół ponadgimnazjalnych.
strona konkursu: matematycy.org
LISTA LAUREATÓW

Od 2007 roku w ramach Pomorskiego Konkursu Matematycznego dla szkół ponadgimnazjalnych jest organizowany przez Politechnikę Gdańską konkurs Wygraj Indeks. Laureaci tego konkursu, po zdaniu matury, otrzymują indeks na jeden dowolnie wybrany kierunek studiów na Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej.
strona konkursu: www.mif.pg.gda.pl/wygrajindeks/
LISTA LAUREATÓW

Nasza młodzież bierze udział w Maratonach Matematycznych, organizowanych przez Zespół Szkół Budowlanych i Odzieżowych w Tczewie, gdzie zajmuje I lub II miejsce np. w 2012 roku zespół w składzie: Martyna Zapolnik III d, Marcin Marzejon III g, Wojciech Waruszewski III c zdobył I miejsce.

Do finału Ligi Matematycznej organizowanej przez Koło Matematyczne Uniwersytetu Gdańskiego w 2006 roku zakwalifikował się Mateusz Torbicki, w 2010 roku Monika Boryczko oraz w roku 2012 Martyna Zapolnik.
strona konkursu: sigma.ug.edu.pl/~knm/

Od 2012 roku uczniowie biorą udział w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny. W roku 2012 wyróżnienia otrzymali Maciej Jędrzejczyk I d, Marta Watza I a i Łukasz Kaszubowski II g, w roku 2013 Tomasz Krupa Id i Łukasz Kaszubowski IIIg, w roku 2015 Tomasz Krupa IIId.
strona konkursu: www.kangur-mat.pl

MATURA Z MATEMATYKI

Nasi absolwenci otrzymują również wysokie wyniki na egzaminie maturalnym.

Od 2010 roku egzamin maturalny z matematyki jest egzaminem obowiązkowym, decydującym o zdaniu matury.

W roku 2010 i 2012 wszyscy absolwenci zdali egzamin maturalny z matematyki, a duża grupa osiągnęła wynik 100% na poziomie podstawowym - LISTA.

Także na poziomie rozszerzonym absolwenci uzyskują bardzo wysokie wyniki - LISTA.

Jesteś tutaj: Strona główna > Matematyka