Historia i WOS

HISTORIA I WIEDZA O SPOŁECZEŃSTWIE
FILARY HUMANISTYKI W I LO

Wśród nauk humanistycznych ważną rolę zajmują historia i wiedza o społeczeństwie. Chcąc je poznać i zgłębiać, młody człowiek po gimnazjum z okolic Tczewa, powinien kontynuować edukację w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Tczewie. Dlaczego?

To oczywiste! Edukację taką zapewnia tradycja szkoły i jej budynku, wszak to tutaj mieściła się w latach 1920-1930 Szkoła Morska. Lista absolwentów z przeszło 60 lat istnienia szkoły jest kolejnym dowodem.

Mocną stroną edukacji historycznej, ale i poznania wiedzy o społeczeństwie jest wyspecjalizowana kadra, która wciąż się doskonali, potrafi trafić do umysłów kolejnych roczników uczniów. Wynikiem wspólnej pracy są wyniki matur, które dają możliwość dalszego studiowania w różnych typach szkół wyższych.

Potwierdzeniem dobrego przygotowania uczniów jest ich udział w olimpiadach przedmiotowych i konkursach. Nasze sukcesy można prześledzić na przestrzeni ostatnich lat, kiedy to swoją wiedzę potwierdzali uczniowie, kwalifikując się do eliminacji centralnych lub okręgowych/wojewódzkich:

OLIMPIADA HISTORYCZNA

OLIMPIADY Z WIEDZY O SPOŁECZEŃSTWIE

Nasi uczniowie stali się specjalistami wiedzy o samorządzie:

KONKURS SAMORZĄDOWY

Ważną rolę w edukacji odgrywają konkursy szkolne.

Od roku szkolnego 2002/2003 jest organizowany „Politykus” (szkolny konkurs wiedzy o społeczeństwie). W tym roku na przełomie marca i kwietnia odbędzie się jego dziewiąta edycja:

LISTA ZWYCIĘZCÓW

Młodszy, bo odbywający się od roku szkolnego 2008/2009, jest „Historicus” (szkolny konkurs historyczny):

LISTA ZWYCIĘZCÓW

Historia i popularny wos w Skłodowskiej to nie tylko konkursy i olimpiady, ale także udział w organizowanych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej akcjach: Młodzi głosują lub Młodzi senatorowie. Organizowanie akcji uświadamiających problemy, np. Dzień Pamięci o Holokauście. Ważną rolę odgrywa kultywowanie tradycji szkoły, np. trzy edycje Powiatowego Konkursu Marynistycznego, jak i zwiedzanie regionu, województwa. Współorganizujemy akademie i sesje popularnonaukowe poświęcone historii bliskiej i dalekiej. Aktywny i szukający wiedzy gimnazjalista powinien rozwinąć swe zainteresowania na lekcjach historii i wiedzy o społeczeństwie w I Liceum Ogólnokształcącym w Tczewie. Zapraszamy!

Jesteś tutaj: Strona główna > Historia i WOS