http://www.sklodowska.szkola.tczew.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.budynek_szkicgk-is-32.jpglink
«
»

Historia i WOS

 

HISTORIA I WIEDZA O SPOŁECZEŃSTWIE
FILARY HUMANISTYKI W I LO

Wśród nauk humanistycznych ważną rolę zajmują historia i wiedza o społeczeństwie. Chcąc je poznać i zgłębiać, młody człowiek po szkole podstawowej z okolic Tczewa, powinien kontynuować edukację w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Tczewie. Dlaczego?

To oczywiste! Edukację taką zapewnia tradycja szkoły i jej budynku, wszak to tutaj mieściła się w latach 1920-1930 Szkoła Morska. Lista absolwentów z przeszło 70 lat istnienia szkoły jest kolejnym dowodem.

Mocną stroną edukacji historycznej, ale i poznania wiedzy o społeczeństwie jest wyspecjalizowana kadra, która wciąż się doskonali, potrafi trafić do umysłów kolejnych roczników uczniów. Wynikiem wspólnej pracy są wyniki matur, które dają możliwość dalszego studiowania w różnych typach szkół wyższych.

Potwierdzeniem dobrego przygotowania uczniów jest ich udział w olimpiadach przedmiotowych i konkursach.

Na szczególną uwagę zasługują sukcesy na Olimpiadzie Historycznej i Olimpiadzie Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, uczestnicy eliminacji centralnych tych olimpiad są zwolnieni z egzaminu maturalnego z historii lub wiedzy o społeczeństwie (poziom rozszerzony) - otrzymują 100% z tego egzaminu.

Nasze sukcesy można prześledzić na przestrzeni ostatnich lat, kiedy to swoją wiedzę potwierdzali uczniowie, kwalifikując się do eliminacji centralnych lub okręgowych/wojewódzkich:

OLIMPIADA HISTORYCZNA

OLIMPIADY Z WIEDZY O SPOŁECZEŃSTWIE

Nasi uczniowie stali się specjalistami wiedzy o samorządzie:

KONKURS SAMORZĄDOWY

Ważną rolę w edukacji odgrywają konkursy szkolne.

Od roku szkolnego 2002/2003 jest organizowany „Politykus” (szkolny konkurs wiedzy o społeczeństwie):

LISTA ZWYCIĘZCÓW

Młodszy, bo odbywający się od roku szkolnego 2008/2009, jest „Historicus” (szkolny konkurs historyczny):

LISTA ZWYCIĘZCÓW

W roku szkolnym 2016/2017 po raz pierwszy w historii szkoły możemy pochwalić się sukcesem w Konkursie o indeks Wydziału Prawa i Administracji UG. Aleksandra Raińska zajęła I miejsce w tym Konkursie i zdobyła indeks.

Historia i popularny wos w Skłodowskiej to nie tylko konkursy i olimpiady, ale także udział w organizowanych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej akcjach: Młodzi głosują lub Młodzi senatorowie. Organizowanie akcji uświadamiających problemy, np. Dzień Pamięci o Holokauście. Ważną rolę odgrywa kultywowanie tradycji szkoły, np. trzy edycje Powiatowego Konkursu Marynistycznego, jak i zwiedzanie regionu, województwa. Współorganizujemy akademie i sesje popularnonaukowe poświęcone historii bliskiej i dalekiej. Aktywny i szukający wiedzy gimnazjalista powinien rozwinąć swe zainteresowania na lekcjach historii i wiedzy o społeczeństwie w I Liceum Ogólnokształcącym w Tczewie. Zapraszamy!

Jesteś tutaj: Strona główna > Historia i WOS