http://www.sklodowska.szkola.tczew.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.budynek_szkicgk-is-32.jpglink
«
»

Artykuły

Współpraca polsko-niemiecka

W piątek 24.03.2017 r. w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie odbył się pokaz spektaklu anglojęzycznego pt. Making a difference can be fun. Wydarzenie to było zwieńczeniem pierwszego etapu współpracy polsko-niemieckiej młodzieży licealnej z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej w Tczewie oraz Gymnasium Philippinum w Weilburgu w Niemczech. Projekt został dofinansowany przez fundację Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

Celem wizyty w Tczewie było zapoznanie uczniów z warsztatem aktora, zintegrowanie międzynarodowego zespołu i zaprezentowanie efektów wspólnej pracy szerszej publiczności. Przez kilka tygodni uczniowie, pod opieką nauczycieli języka angielskiego a zarazem koordynatorów wymiany zagranicznej, p. Moniki Chabałowskiej oraz p. Barbary Klass, tworzyli autorski scenariusz w języku angielskim na platformie internetowej Twinspace. Podczas spotkania w Tczewie w dniach 20-25.03.2017 r. powstało przedstawienie o tematyce związanej z walką z uprzedzeniami jakie wpaja nam otoczenie, w którym dorastamy. Występ obejrzany został przez ponad 130 uczniów i nauczycieli z tczewskich gimnazjów oraz I LO w Tczewie.

Serdeczne podziękowania należą się rodzicom naszych uczniów, którzy przyjęli w gościnę młodzież z Niemiec na czas trwania wizyty.

Wizyta nie opierała się jednak wyłącznie na próbach spektaklu. Odbyły się również warsztaty teatralne prowadzone przez uczniów I LO, oraz p. Przemysława Kaznowskiego, był czas na zwiedzanie Tczewa, Gdańska i Gdyni.

Przed nami kwietniowa wizyta w szkole partnerskiej w Weilburgu, gdzie uczniowie nauczą się jak kręcić i montować materiał filmowy podczas warsztatów filmowych. Projekt rozwija również umiejętności językowe uczestników, gdyż wymaga od uczniów obu krajów komunikacji w języku angielskim.

Uczniowie, którzy wzięli udział w działaniach projektowych w marcu 2017 r.:

Dawid Stańczyk 1a
Julia Fijałkowska 1a
Juliana Przybyla 1c
Seweryn Kiraga 1c
Julia Piasecka 1c
Julia Kopka 1c
Paulina Grala 1d
Martyna Klóskowska 1e
Michał Wojtowicz 2b
Maciej Kwiatkowski 2b
Jakub Stachowicz 2d

Marvin Fleck
Amelie Martins
Jessica Depta
Kordian Holyszewski
Maya Peussner
Leon Streubel
Emily Victoria Krämer
Friederike Lößl
Sophia Schütz
Angelika Klaus
Sebastian Nagel


Nauczyciele, którzy włączyli się w działania projektowe w trakcie wizyty w Tczewie:

  • zespół polski: Monika Chabałowska - koordynator, opiekunowie: Radosław Jurczik, Ewa Rybska, Dorota Sobkiewicz i Joanna Idem,
  • goście niemieccy: Barbara Klass, Thorsten Neischwander.
Jesteś tutaj: Strona główna