„Jestem z tych, którzy wierzą, że
nauka jest czymś bardzo pięknym."

[Maria Skłodowska-Curie]

„Ciekawość otaczającego świata jest fundamentalna dla całej nauki.”

CHEMIA to przedmiot, który z pewnością tę ciekawość może zaspokoić. Klasy pierwsze są świadkami eksperymentu, z których największym zainteresowaniem cieszy się ten o nazwie „wirujący sód” (to szalejący sód na powierzchni wody) czy filetowe dymy, klasy drugie „kameleon barw” (to mangan w różnych odsłonach), a klasy trzecie zwykle proszą o powtórzenie wybuchów (niech to pozostanie tajemnicą).

„Talent jest jak cenne ziarno zasadzone w ziemię , któremu dobry ogrodnik nie tylko pozwala wykiełkować, ale każdego dnia stwarza mu najlepsze możliwości pełnego rozwoju.”

Zainteresowanie przedmiotem u niektórych uczniów przeradza się w pasję, którą pomagają rozwijać pełni zaangażowania w swoją pracę nauczyciele. Efektem ich współpracy są sukcesy naszych uczniów m.in.: w Olimpiadzie Chemicznej, Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym im prof. Antoniego Swinarskiego w Toruniu, Konkursie pt „Wygraj Indeks” na Politechnice Gdańskiej, czy też wyniki Nowej Matury, które prezentujemy poniżej.

OLIMPIADA CHEMICZNA

OGÓLNOPOLSKI KONKURS CHEMICZNY IM. PROF. ANTONIEGO SWINARSKIEGO W TORUNIU

KONKURS CHEMICZNY "WYGRAJ INDEKS" NA POLITECHNICE GDAŃSKIEJ

OGÓLNOPOLSKI KONKURS CHEMICZNY "ALCHEMIK"

MATURA - POZIOM ROZSZERZONY

Aby rozwijać zainteresowania uczniów podejmujemy szereg działań m.in.:

• Organizacja zajęć laboratoryjnych na Politechnice Gdańskiej w dwóch grupach początkująca i zaawansowana, raz w miesiącu, skierowanych głównie do młodzieży klas biologiczno–chemicznych. Jest to wspaniała zabawa i nauka zdolności manualnych .
  • Organizowanie w ramach Dni Otwartych naszej szkoły ciekawych pokazów pozwalających zaszaleć chemikom.
  • Współpraca w ramach Projektu Sokrates-Comenius, gdzie młodzież prowadziła badania gleby miasta Tczewa. W następnych latach badania na temat związków chemicznych zawartych w ziołach, które ukazały się w ramach publikacji na konferencję „Zrozumieć Chemię” (rok 2007).

Miarą naszych sukcesów i wielka radością są wybory prestiżowych kierunków studiów przez naszych absolwentów, na które się dostają i kończą z bardzo dobrymi wynikami.

Jesteś tutaj: Strona główna > Chemia