DKF Zdolni z Pomorza

"Zdolny uczeń sam sobie poradzi. Fakty i mity."

Na stronie projektu "Zdolni z Pomorza" została opublikowana rozmowa z panią Ewą Makowską (pedagogiem I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Tczewie) o faktach i mitach dotyczących uczniów zdolnych.

Zapraszamy do lektury artykułu: "Zdolny uczeń sam sobie poradzi. Fakty i mity".

Inauguracja projektu "Zdolni z Pomorza - powiat tczewski"

W dniu 8 grudnia 2016 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej - Curie w Tczewie, Lokalnym Centrum Nauczania Kreatywnego, odbyła się uroczysta inauguracja projektu "Zdolni z Pomorza - powiat tczewski". Na uroczystość przybyli uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy w drodze kilkuetapowego procesu rekrutacji zakwalifikowali się do udziału w projekcie.

Czytaj więcej...

Opis projektu "Zdolni z Pomorza"

Projekt "Zdolni z Pomorza" zakłada wdrożenie produktu finalnego projektu innowacyjnego "Pomorskie – dobry kurs na edukację. Wspieranie uczniów o szczególnych predyspozycjach w zakresie matematyki, fizyki i informatyki" (WND-POKL.09.04.00-22-002/10), zrealizowanego przez Województwo Pomorskie w latach 2010-2013.

W ramach rekrutacji do projektów "Zdolni z Pomorza" wyłoniono ponad  tysiąc najzdolniejszych uczennic i uczniów z pomorskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w obszarze naukowym: matematyka, fizyka i informatyka. Uczniowie zostali zrekrutowani do projektu na podstawie przeprowadzonej diagnozy predyspozycji i potrzeb rozwojowych tj. specjalistycznych badań, które odbyły się w poradniach psychologiczno-pedagogicznych oraz testu uzdolnień kierunkowych.

Czytaj więcej...

Projekt "Zdolni z Pomorza - powiat tczewski"

Zapraszamy zainteresowanych uczniów do udziału w projekcie

"Zdolni z Pomorza - powiat tczewski"

REGULAMIN
ARKUSZ NOMINACJI
OŚWIADCZENIE
WNIOSEK O PRZEPROWADZENIE BADANIA
LISTA WYMAGANYCH OSIĄGNIĘĆ

 

Uwaga! Termin składania dokumentów do 12 września br.

Czytaj więcej...

Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności