http://www.sklodowska.szkola.tczew.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.budynek_szkicgk-is-32.jpglink
«
»

Pielgrzymka maturzystów do Częstochowy.

Po raz kolejny maturzyści z Diecezji Pelplińskiej udali się do Częstochowy, aby przed cudownym obrazem Jasnogórskiej Pani prosić o łaski związane ze zbliżającą się maturą. W tym roku spotkali się maturzyści 12 lutego. Nie zabrakło również przedstawicieli naszej szkoły. Przeszło 40-osobowej grupie uczniów klas maturalnych z I LO przewodził ksiądz Michał Lal.

Wyruszyliśmy już o 4 rano. Po godzinie 13 byliśmy na parkingu u stóp jasnogórskiego klasztoru. Każdy z pielgrzymów starał się wykorzystać obecność w tym ważnym dla katolików miejscu na przeżycia duchowe, ale również mógł pozwiedzać okolice klasztoru paulinów. O godzinie 16 uczestniczyliśmy w różańcu przed Cudownym Obrazem. Modlitwy prowadziła młodzież z Collegium Marianum w Pelplinie. O 17 odprawiona została Msza święta w Bazylice jasnogórskiej pod przewodnictwem księdza biskupa Piotra Krupy, który towarzyszył młodzieży z całej diecezji w jej peregrynacji do Najświętszej Panienki. Ksiądz biskup wygłosił również homilię do zebranych. Po Mszy świętej w auli ojca Augustyna Kordeckiego, dla mniej wtajemniczonych – to ten opat paulinów, który bronił Jasnej Góry podczas potopu szwedzkiego, odbyło się spotkanie młodzieży z panem dr Jackiem Pulikowskim na temat: Szczęście w życiu człowieka. Żywo prowadzona rozmowa podobała się młodzieży. Po tym przystępnym i humorystycznym wykładzie, ci którzy jeszcze mieli wolne środki płatnicze zakupili książki wykładowcy, a dodatkowo wzbogacili się o jego autograf z dedykacją. Po apelu jasnogórskim w kaplicy Matki Bożej ruszyliśmy w drogę powrotną. O godzinie 6 rano w niedzielę zakończyła się pielgrzymka młodzieży z I LO im. M. Skłodowskiej- Curie. W poniedziałek znów nauka i tak do maja, wszak matura tuż, tuż...

Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności > Aktualności > Pielgrzymka maturzystów do Częstochowy.