http://www.sklodowska.szkola.tczew.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.budynek_szkicgk-is-32.jpglink
«
»

Młodzi głosują.

Wybraliśmy. 21listopada i 5 grudnia Polacy, pełnoletni, poszli do urn, aby wybrać swoich przedstawicieli w samorządzie terytorialnym. To już 20 lat demokratycznej samorządności. Uczestnicząc po raz kolejny w akcji „Młodzi głosują” i my, środowisko I Liceum Ogólnokształcącego, włączyliśmy się w działania na rzecz podniesienia frekwencji wyborczej. Zależało nam również na podniesieniu świadomości dokonywanego wyboru.

O realizacji tego drugiego celu przekonamy się po 4 latach, po upływie kadencji teraz wybranych włodarzy naszej gminy, miasta, powiatu lub województwa, kiedy ocenimy co  z obietnic wyborczych udało się zrealizować, na ile nasi przywódcy potrafili zmobilizować lokalne społeczności. Jeśli chodzi frekwencję to..., bardzo marnie zdaliśmy ten egzamin z aktywności obywatelskiej. Chociaż na terenie szkoły zachęcaliśmy do niej, może zbyt mało?

Dariusz Makać
(-koordynator)

Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności > Aktualności > Młodzi głosują.