Dzień Patronki

Dnia 8 grudnia 2009 roku klasy pierwsze miały okazję uczestniczyć w obchodach Dnia Patronki - Marii Skłodowskiej Curie. Klasa 2C wraz z grupą uczniów z klas 1A, 1C i 1G przygotowały krótkie przedstawienie dotyczące życia Marii. Jej młodzieńcze lata uczniowie postanowili przedstawić wplatając elementy języka francuskiego, co jeszcze bardziej stworzyło klimat. Reszta życiorysu tej wspaniałej kobiety należała do klasy 2C. Razem przebrnęliśmy przez okres młodzieńczy, zamążpójście, owocne badania w laboratorium, odebranie Nagrody Nobla jak i śmierć Piotra i samej Marii. Były chwile poważne, którym towarzyszyła muzyka klasyczna, ale nie zabrakło również śmiechu. Mamy nadzieję, że młodsze roczniki dzięki naszemu występowi dowiedziały się czegoś więcej o patronce i przekażą tę wiedzę kolejnym uczniom naszej szkoły.

Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności > Aktualności > Dzień Patronki