WIELKI MARATON CZYTELNICZY 2016/2017 ROZSTRZYGNIĘTY

W roku szkolnym 2016/2017 już po raz trzeci wystartował konkurs czytelniczy dla szkół ponadgimnazjalnych pod nazwą Wielki Maraton Czytelniczy „Na literackim szlaku”. W tym roku uczniowie mieli do przeczytania następujące książki:

  1. Bruno Schulz, „Sanatorium Pod Klepsydrą”
  2. Małgorzata Warda, „5 sekund do Io”
  3. Erich Fromm, „O sztuce istnienia” (część I i część II)
  4. Dmitry Glukohovsky, „Metro 2034”
  5. Tarjeji Vesas, „Pałac lodowy”
  6. Izabela Żukowska , „Teufel”

Zadaniem uczniów było przeczytanie co miesiąc, kolejnej, wskazanej przez organizatorów książki i napisanie w macierzystej szkole testu.

W roku bieżącym w maratonie wzięło udział 9 uczniów z naszej szkoły (Bizior Maciej, Domachowska Marta, Giemza Paulina, Głowacka Adrianna, Grzywińska Marta, Kwiatkowski Maciej, Omernik Agnieszka, Reise Marta, Wojtowicz Michał).

Wśród laureatów województwa pomorskiego znalazła się Marta Reise z kl. III B. Do finalistów zakwalifikowali się: Maciej Bizior z kl III B i Agnieszka Omernik z kl. II D. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy, gratulujemy laureatce oraz finalistom. Uroczysta gala wraz z wręczeniem nagród odbędzie się 19 czerwca o godz. 9.30 w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku, Plac Solidarności 1.

Do zobaczenia na szlaku maratonu w roku szkolnym 2017/2018.

Jesteś tutaj: Strona główna > Ogłoszenia > WIELKI MARATON CZYTELNICZY 2016/2017 ROZSTRZYGNIĘTY