Próbna ewakuacja w naszej szkole

W dniu 7 czerwca 2017 roku o godz. 9.15 przeprowadzono w naszej szkole próbną ewakuację połączoną z ćwiczeniami przeciwpożarowymi. Brały w nich udział 4 zastępy z Państwowej Straży Pożarnej i 1 zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej z Tczewa.

W trakcie ćwiczeń symulowano pożar w sali 22 wraz z zadymieniem korytarza na II piętrze i południowej klatki schodowej. Grupa młodzieży z klasy IIa wraz z nauczycielem p. Pawłem Manikowskim została uwięziona w sali 21, dlatego konieczna była ich ewakuacja przez okna przy pomocy koszowych podnośników pożarniczych.

Ćwiczenia trwały około 45 minut. Ewakuacja przebiegała sprawnie i zgodnie z procedurami, a w sytuacji zagrożenia uczniowie i nauczyciele zachowali się zgodnie z rozsądkiem i instynktem wybierając najbezpieczniejszą drogę ewakuacji. 

Była to już 5 ewakuacja w tym roku szkolnym, choć nie wszystkie były planowane, ale "ćwiczenie czyni mistrza" - jesteśmy coraz lepsi i sprawniejsi!!! Zarówno uczniowie, nauczyciele i strażacy.

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ

RELACJA Z WYDARZENIA - TCZ.PL

Jesteś tutaj: Strona główna > Ogłoszenia > Próbna ewakuacja w naszej szkole