DYKTANDO JĘZYKA ROSYJSKIEGO NA UG

28 marca 2017 roku w auli Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Gdańskiego odbył się konkurs języka rosyjskiego - "DYKTANDO 2017". Impreza została zorganizowana przez Instytut Rusycystyki i Studiów Wschodnich Uniwersytetu Gdańskiego i Bałtycki Uniwersytet Federalny im. E. Kanta. W pisaniu dyktanda w języku rosyjskim udział wzięli studenci Uniwersytetu Gdańskiego z filologii rosyjskiej, rosjoznawstwa i studiów wschodnich oraz uczniowie liceów województwa pomorskiego. W dyktandzie wzięło udział 200 osób.

Tekst dyktanda został opracowany na podstawie dzieł Siergieja Dowłatowa przez pracowników Bałtyckiego Uniwersytetu Federalnego im. E. Kanta Irinę Łukianienko i Olgę Wiertińską. Wszyscy uczestnicy z powodzeniem poradzili sobie z zadaniem, prezentując wysoki poziom rosyjskiej ortografii i interpunkcji.

Zwycięzcy i laureaci dyktanda języka rosyjskiego otrzymali dyplomy i cenne nagrody od organizatorów i sponsorów, w tym od Rosyjskiego Centrum Nauki i Kultury w Gdańsku.

Naszą szkołę godnie reprezentowali:

Paulina Giemza ID
Agnieszka Giemza IIA

Michał Wojtowicz IIB
Agata Trocha IIIA
Aleksandra Deptulska IIIC
Agata Lisewska IIIE

 

 

 

Jesteś tutaj: Strona główna > Ogłoszenia > DYKTANDO JĘZYKA ROSYJSKIEGO NA UG