WYBÓR DZIEŁA NA NARODOWE CZYTANIE 2017

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej zachęca wszystkich Polaków, aby wspólnie wybrali tekst literacki, który będziemy razem czytać podczas wrześniowego spotkania z polską literaturą. Poniżej zamieszczam list, jaki otrzymaliśmy z Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Wszystkich nauczycieli i uczniów zachęcamy do głosowania!

 

Szanowni Państwo,

zapraszamy serdecznie do udziału w głosowaniu na lekturę Narodowego Czytania 2017. Jeszcze tylko przez kilka dni można oddać swój głos na książkę, która będzie czytana przez Polaków na początku września br.

O miano lektury Narodowego Czytania 2017 ubiegają się:

• „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego,
• „Pamiątki Soplicy” Henryka Rzewuskiego,
• „Beniowski” Juliusza Słowackiego,
• „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego.  

Głosować można tylko do 15 lutego 2017 roku. W tym celu wystarczy odwiedzić stronę internetową:  http://www.prezydent.pl/kancelaria/narodowe-czytanie/wybierz-lekture-na-2017-rok/ i wskazać wybrany tytuł. Po zliczeniu wszystkich głosów zwycięska lektura zostanie ogłoszona 21 lutego br. – w Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego – przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Całą społeczność szkolną zapraszamy do udziału w głosowaniu.

Liczy się każdy głos!

Z wyrazami szacunku
Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Jesteś tutaj: Strona główna > Ogłoszenia > WYBÓR DZIEŁA NA NARODOWE CZYTANIE 2017