http://www.sklodowska.szkola.tczew.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.budynek_szkicgk-is-32.jpglink
«
»

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” uzasadnieniem  projektu ustawy miało być to, że tego dnia w 1951 roku w więzieniu mokotowskim wykonano wyrok śmierci na siedmiu członkach IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”: Łukaszu Cieplińskim, Mieczysławie Kawalcu, Józefie Batorym, Adamie Lazarowiczu, Franciszku Błażeju, Karolu Chmielu i Józefie Rzepce.

W Tczewie również tego dnia pamiętamy o tym święcie. Podczas uroczystości szkołę naszą reprezentowali:  pani dyrektor Jadwiga Andrzejewska, poczet sztandarowy, który w tym roku stanowią, m.in. Klaudia Drewa z IIIa, Karolina Pióro z IIIc i Damian Manuszewski z IIIb oraz grupa młodzieży z IIIb.

Danuta Sadzikówna, ps. „Inka”

 

pułkownik Łukasz Ciepliński, ps. "Pług"

 

rotmistrz Witold Pilecki

 

major Zygmunt Szendzielarz, ps. „Łupaszka”

 

 

Jesteś tutaj: Strona główna > Ogłoszenia > Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”