http://www.sklodowska.szkola.tczew.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.budynek_szkicgk-is-32.jpglink
«
»

Jack Strong

19 lutego duża grupa uczniów naszej szkoły obejrzała film Władysława Pasikowskiego „Jack Strong”. Zarówno osoba reżysera, znanego z filmów „Kroll”, „Psy” i „Psy II” oraz ostatnio głośnego „Pokłosia” - otrzymującego entuzjastyczne recenzje, po głosy odsądzające Pasikowskiego od czci i wiary, jak i temat „Jacka Stronga” -  szpiegostwo na rzecz innego państwa, bądź obrona ojczyzny według drugich, zachęciły do obejrzenia tego filmu. Ryszard Kukliński - kreowany przez Marcina Dorocińskiego, swoją postawą na pewno nie pozostawi widzów, nie tylko ich, obojętnymi. I to jeden z walorów tego wydarzenia. Trzeba się trochę zastanowić, może poszukać informacji, na Wikipedii, o Kuklińskim, jego rodzinie, realiach tamtej Polski.  Porozmawiać, przedyskutować, pospierać się, tym bardziej, że „Rzeczpospolita” z 11 lutego przyniosła wyniki sondażu według, którego 41% Polaków nie poświęciłoby nic dla dobra obecnej Polski, 19% zdrowie lub życie, 17% karierę, 11% majątek, 11% bezpieczeństwo bliskich, 8% szczęście osobiste (sondaż IBRiS Homo Homini dla „Rzeczypospolitej”). W wypadku pułkownika Ryszarda Kuklińskiego - poświęcił wszystko! Tu warto poszukać informacji o losach synów - ale to już praca domowa z tej ważnej wychowawczo lekcji.

 

 

Jesteś tutaj: Strona główna > Ogłoszenia > Jack Strong