http://www.sklodowska.szkola.tczew.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.budynek_szkicgk-is-32.jpglink
«
»

Program „Marian, życie jest piękne” 27 listopada 2012


Listopadowe spotkanie poetycko-muzyczne, było kontynuacją cyklu programów, od ośmiu lat corocznie o tej porze przygotowywanych przez uzdolnioną artystycznie młodzież, pod opieką pani Agaty Demidowicz.

Tytułowy Marian, to symbol zwykłego człowieka, ze swoja specyficzną wrażliwością, człowieka, jakich wielu spotykamy na ulicach. Motto programu zwraca uwagę na konieczność doceniania życia, jako daru, który nie jest oczywisty.  W scenariuszu znalazły się nie tylko refleksyjne, ale i zaprawione szczyptą humoru i ironii teksty.

W spotkaniu wystąpił zespół wokalny RED WINE: Grażyna Brzeska, Natalia Szymanowska, Karolina Małolepsza, Marta Szramowska.  Sekcję instrumentalną stanowili: Agata Demidowicz - gitara elektryczna, Tomasz Boćkowski – perkusja, Piotr Małkiewicz – gitara basowa. Dziewczyny wykonały piosenki:  Baby cares for me, Prócz ciebie nic, Ain’t no sunshine when she’s gone, Under the water, Pogoda ducha, Little wing, Simply the Best, Rolling in the deep.

Skecz “Wywiad z muzykiem” przedstawili Dawid Winiarski (muzyk) oraz Kamil Prabucki (dziennikarz), a scenkę z życia małżeńskiego „Marian i Hela”, zagrali  Dawid Winiarski (Hela) i Mateusz Grala (Marian).

Słuchacze mogli również usłyszeć wiersze, w wykonaniu Weroniki Labandt: „Płomień” (autorstwa Weroniki) oraz „Droga bez drogowskazów” Cezarego Buszmana, wiersz Agnieszko Osieckiej – „Dookoła noc się stała”, w wykonaniu Klaudii Piotrowskiej. Program rozpoczął refleksyjny tekst, fragment książki „Dziewczyna z pomarańczami” (Jostein Garder), świetnie przedstawiony przez Martę Szramowską.

Program poprowadzili niezawodni: Wiktoria Studzińska i Kamil Prabucki.

Scenariusz i teksty skeczy napisała Agata Demidowicz.

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ

Jesteś tutaj: Strona główna > Ogłoszenia > Program „Marian, życie jest piękne” 27 listopada 2012