http://www.sklodowska.szkola.tczew.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.budynek_szkicgk-is-32.jpglink
«
»

Dzień z Muzyką 8 lutego 2013

Druga edycja Dnia z Muzyką odbyła się w ostatni dzień nauki przed feriami, na sali gimnastycznej. Ideą tego programu jest edukacja muzyczna, wspólne muzykowanie i prezentacja młodzieży uzdolnionej artystycznie. Muzyka, taniec i śpiew towarzyszą człowiekowi od zarania dziejów, łączą ludzi i pokolenia.

Program rozpoczął się występem szkolnego zespołu wokalnego RED WINE, pod kierownictwem Agaty Demidowicz, w składzie: Natalia Szymanowska, Grażyna Brzeska i Marta Szramowska. Dziewczyny wykonały piosenki w różnych stylach muzycznych.

W sekcji rytmicznej wystąpili gościnie, na zaproszenie Agaty Demidowicz, muzycy z tczewskiego zespołu GTC, pan Tomasz Boćkowski i pan Piotr Małkiewicz. W trakcie występu, muzycy otrzymali pamiątkowe czerwone koszulki z napisem „Good  Red Wine”. Nie bez przyczyny; bo z ich udziałem, koncert śmiało można zaliczyć do udanych.

Hania Kownacka przepięknie zatańczyła fragment z baletu Don Quichotta, do muzyki skomponowanej przez Richarda Straussa.

Katarzyna Kohland wykonała na keyboardzie dwa utwory instrumentalne i zaakompaniowała Natalii Szymanowskiej w piosence Beyonce.

Marta Kaszubowska wraz z Dominikiem Rogackim zatańczyli  na profesjonalnym poziomie tance jive i cha-chę. Nie przeszkodził im w tym nawet fakt, że tancerce w pewnym momencie spadł but z nogi – Marta poradziła sobie świetnie!

Na scenie zaprezentowały się również  w śpiewie Aneta Glinka i Dominika Suchecka.

Już do tradycji można zaliczyć występ grupy tanecznej MMC, w składzie:  Kasia Pacek, Dagmara Rogalewska, Natalia Szymanowska, Magdalena Grosz, Martyna Szymańska oraz Klaudia Wendt. Dziewczęta wykonały wiązankę tańców w stylu hip-hop.

Maciej Świątkowski zagrał na gitarze elektrycznej, dwa utwory na tle podkładu instrumentalnego, jako nasz szkolny showman i rockman.

Program poprowadzili: Adam Ćwiek i Natalia Szymanowska. Dekorację, czyli napis wykonała Weronika Żygowska, a cyferki Agata Kosińska.

Program był inauguracją ferii zimowych!

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ

Jesteś tutaj: Strona główna > Ogłoszenia > Dzień z Muzyką 8 lutego 2013