Uczeń naszej szkoły - Mateusz Grala (III D) – zdobył 1. miejsce w prestiżowym konkursie astronomicznym OMSA w Grudziądzu. Mateusz pokonał 27 uczestników (uczniów szkół ponadgimnazjalnych) z 13 województw. Konkurs polegał na zaprezentowaniu (w ściśle określonym czasie) swojej pracy z dziedziny astronomii lub astronautyki przed jury, a następnie odpowiadaniu na pytania zadawane zarówno przez jury jak i publiczność. Mateusz w swojej pracy „Amatorka próba stworzenia modelu wybuchów supernowych na podstawie własnych obserwacji astronomicznych” zaprezentował wnioski wypływające ze swoich dwuletnich obserwacji supernowych. To nie koniec jego sukcesów – otrzymał także pierwszą nagrodę publiczności.

Przewodniczący jury dr Henryk Brancewicz (z lewej),
prezes PTMA przedstawia zdobywcę 1. miejsca Mateusza Gralę
Jesteś tutaj: Strona główna > Ogłoszenia > 1 miejsce w 39. Ogólnopolskim Młodzieżowym Seminarium Astronomicznym (OMSA) w Grudziądzu