http://www.sklodowska.szkola.tczew.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.budynek_szkicgk-is-32.jpglink
«
»

PODSUMOWANIE PROGRAMU „MAM HAKA NA RAKA”

27 lutego 2013 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Tczewie odbyło się podsumowanie pierwszego etapu VI edycji Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Nowotworowej „Mam haka na raka”. Na uroczystości przedstawiono prezentację podsumowującą działania profilaktyczne podjęte przez grupę uczniów naszej szkoły pod nazwą „antyraczki” oraz ogłoszono wyniki finału konkursu wiedzy o nowotworach skóry. Uroczystość uświetniły piosenki zaśpiewane przez szkolny zespół „Red Wine” pod kierunkiem pani Agaty Demidowicz.

Grupa pięciu aktywnych dziewcząt z klasy II f

  • Glinka Katarzyna
  • Narloch Julia
  • Piotrowska Katarzyna
  • Szramowska Marta
  • Wrycza Katarzyna

podjęła się przygotowania i przedstawienia prezentacji multimedialnej, która dotyczyła nowotworów skóry, głównie czerniaka. Ich działania skierowane były do mieszkańców powiatu tczewskiego m.in. do uczniów szkół  w Tczewie tj. Zespołu Szkół Technicznych, Zespołu Szkół Ekonomicznych, II Liceum Ogólnokształcącego, Gimnazjum Nr 1 i Gimnazjum Nr 3 oraz społeczności Pelplina (słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku) i Gniewa. Informacje przekazywane były nie tylko bezpośrednio jako prezentacje, plakaty, ulotki,  ale też w postaci artykułów na stronach internetowych. Nagrana została również audycja w radiu „Głos”.  Spotkania z młodzieżą  kończyły się konkursem wiedzy o nowotworach skóry.

Najlepsi uczniowie poszczególnych szkół wzięli udział w finale w dniu 27 lutego 2013 roku.

Laureatami konkursu zostali uczniowie szkół tczewskich:

  1. Sandomierska Dominika – I LO
  2. Kaszubowska Martyna – Gimnazjum Nr 1
  3. Skórka Izabela – Gimnazjum Nr 3
  4. Tomczak Kinga – I LO

Jeżeli sprawozdanie z działań grupy będzie pozytywnie ocenione przez ekspertów tego programu, to grupa zostanie zakwalifikowana do drugiego etapu.

W drugim etapie należy nagrać spot reklamowy, który dotyczy raka skóry oraz pozytywnie rozwiązać test w trakcie lekcji on-line o tematyce nowotworowej. Te działania zostaną ocenione i podsumowane. Gala Finałowa odbędzie się w czerwcu w Warszawie.

Akcja ma na celu wzrost świadomości odnośnie konieczności badań profilaktycznych, pozyskanie minimum wiedzy z zakresu chorób nowotworowych oraz uwrażliwienie młodzieży na problemy innych ludzi.

Opiekunem grupy jest Katarzyna Falgowska.

 

WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII

Jesteś tutaj: Strona główna > Ogłoszenia > PODSUMOWANIE PROGRAMU „MAM HAKA NA RAKA”