http://www.sklodowska.szkola.tczew.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.budynek_szkicgk-is-32.jpglink
«
»

Niezapomniany tydzień z wolontariuszami

W dniach od 07.01. do 11.01.2013 roku gościliśmy w  naszej szkole wolontariuszy z ramienia AIESEC- międzynarodowej organizacji studenckiej, umożliwiającej młodym ludziom odkrywanie i rozwój ich potencjału, aby poprzez wykształcenie w nich cech lidera mogli pozytywnie oddziaływać na społeczeństwo.

Mieliśmy okazję gościć i poznać trzech wspaniałych wolontariuszy: Jabulile Clementine Mabuza z Republiki Południowej Afryki, Zhengyang Zhou z Chin i Valentinę z Serbii, którzy w ramach projektu przeprowadzili dużo interesujących zajęć. Wpłynęły one na poszerzenie horyzontów intelektualnych naszych uczniów oraz oswojenie się z innymi, nieznanymi kulturami.

Ponadto każdy z wolontariuszy przygotował prezentację na temat swojego kraju. Dzięki temu uczestnicy zajęć mogli pogłębić swoją wiedzę na temat Republiki Południowej Afryki i jej problemów społecznych, poznać życie kulturalne Serbii- film, muzykę, teatr i serbską kuchnię oraz złamać stereotypy na temat Chin.

Zgodnie z zasadą: „Bawić ucząc i uczyć bawiąc”, nasi uczniowie nie tylko brali udział w zajęciach w szkole, ale również mieli okazję doskonalenia swoich umiejętności językowych podczas wspólnego spaceru po Tczewie, wyjazdu do Malborka i zwiedzania zamku, wyjścia na kręgle oraz uczestnictwa w wieczorku pożegnalnym pełnym zabaw i karaoke zorganizowanym w szkole.

Mamy nadzieję, że pobyt wolontariuszy w naszej szkole wzbudził w naszych uczniach ciekawość świata, zachęcił ich do poznawania kultur innych państw i uświadomił im, że język angielski jest przepustką do wymarzonych studiów i lepszej pracy.

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Tczewie składają serdeczne podziękowania Wszystkim, dzięki których życzliwości, hojności i zaangażowaniu możliwy był pobyt i wyżywienie naszych gości. Są to:

  1. Pan Piotr Rezmer i restauracja „Piaskowa”- wyżywienie w czasie pobytu.
  2. Pan Jerzy Cisewski Dyrektor ZSE w Tczewie i kierownictwo hotelu - noclegi i śniadania.
  3. Pan Zbigniew Szułczyński i restauracja „Patio”- spotkanie zapoznawcze.
  4. Rada Rodziców przy I LO w Tczewie - refundacja pobytu.
  5. Pani Iza Szumal- inicjator wizyty gości i koordynator z ramienia AIESEC, absolwentka I LO w Tczewie.

 

Jesteś tutaj: Strona główna > Ogłoszenia > Niezapomniany tydzień z wolontariuszami