http://www.sklodowska.szkola.tczew.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.budynek_szkicgk-is-32.jpglink
«
»

Szkolny konkurs Historicus

28 marca odbył się IV Historicus (szkolny konkurs historyczny). Udział wzięło 16 osób. Uczestnicy odpowiadali na 13 pytań z zakresu historii. Należało rozpoznać wybranych władców z dynastii Piastów, postacie ze starożytności: Nefertiti, Oktawiana Augusta i Konstantyna Wielkiego oraz obraz Jana Matejki przedstawiający Stefana Batorego pod Pskowem. Dużą trudność sprawiało połączenie postaci z ich dziełami lub wypowiedzianymi słowami. Tradycyjnie była mapa, którą należało nazwać i zaznaczyć odpowiedni zabór. Zwyciężył Bartosz Mrozowski z Id przed Michałem Brodowskim z IIa i Piotrem Eglerem z IIIb.

Jesteś tutaj: Strona główna > Ogłoszenia > Szkolny konkurs Historicus