http://www.sklodowska.szkola.tczew.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.budynek_szkicgk-is-32.jpglink
«
»

Mam Haka na Raka

Uczennice klasy IIg (Joanna Szyszkowska, Marta Wojcicka, Agata Ostrowska, Kornelia Mik i Magda Kawaler) postanowiły wziąć udział w ogólnopolskim programie Mam Haka na Raka. Ich opiekunem została pani Katarzyna Falgowska, nauczycielka biologii w naszej szkole. Dziewczyny dostały się do II etapu konkursu zorganizowanego w ramach programu.

W ramach akcji przeprowadziły 5 prelekcji (w MOK w Pelplinie, Domu Kultury w Subkowach, I LO w Tczewie, Gimnazjum w Subkowach), podczas których odbyły się wykłady (jeden prowadzony przez lekarza), prezentacja książki „Księżniczka Polinka”, występy muzyczne, prezentacja multimedialna.

Zorganizowały 3 konkursy:

  • na hasło profilaktyczne,
  • z okazji Dnia Zdrowia zorganizowanego w trakcie Tygodnia Zdrowia,
  • dla przedszkolaków, które miały namalować wizerunek raka.

Przeprowadziły happening  „Polowanie na raka” i zrobiły z niego reportaż. Sporządziły spis książek o tematyce nowotworowej.

Zorganizowały w naszej szkole Tydzień Zdrowia poświęcony profilaktyce raka jelita grubego. Wystąpiły w radio Głos oraz TeTce, w której przeprowadziły wykład z lekarzem. Zbierały podpisy pod deklaracjami, rozdawały ulotki, foldery, rozwieszały plakaty i zachęcały ludzi do badań profilaktycznych i zdrowego trybu życia.

Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem i nie byłaby możliwa bez zaangażowania wielu osób i firm, które objęły działania patronatem.

Jesteś tutaj: Strona główna > Ogłoszenia > Mam Haka na Raka