Sukces naszego ucznia na Ogólnopolskim Młodzieżowym Seminarium Astronomicznym

W dniach 22-24 marca 2012 r. w Grudziądzu odbyło się 38 Ogólnopolskie Młodzieżowe Seminarium Astronomiczne (OMSA). Konkurs polega na zreferowaniu przed jury pracy, najczęściej badawczej z astronomii (tylko takie prace mają szansę wygraną). Z każdego województwa na seminarium zaproszonych jest  dwóch najlepszych uczniów. Nasze województwo reprezentowało dwoje uczniów z Tczewa, m.in. Mateusz Grala z klasy II D. Jego praca pt „Szarża na wiatraki. Jak wyznaczyłem rozmiary i odległość do galaktyki Wiatrak” została doceniona zarówno przez jury – przyznając mu 2. miejsce, jak i przez publiczność – 1. miejsce.

Sukces Mateusza nie jest przypadkowy. Już w zeszły roku szkolnym na Wojewódzkim Młodzieżowym Seminarium Astronomicznym w Kwidzynie zajął 1. miejsce, a na 37 OMSA otarł się o pierwszą 10. W tym roku szkolnym także nie próżnował biorąc udział w Olimpiadzie Astronomicznej i Astrofizycznej, w konkursie zorganizowanym przez platformę supermózg Zagadki Wszechświata zajął 1. miejsce, w noworocznym konkursie portalu Kosmonauta także zajął 1. miejsce.

Mateusz dalej tak trzymaj, a Ty jeżeli interesujesz się astronomią lub fizyką zgłoś się do T.K. Na pewno w wyniku ciężkiej pracy osiągniesz sukces.

Przewodniczący jury
dr Henryk Brancewicz
(prezes PTMA)
i Mateusz Grala (II D)