http://www.sklodowska.szkola.tczew.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.budynek_szkicgk-is-32.jpglink
«
»

Wigilia dla rodzin wielodzietnych

21 grudnia 2011 roku odbyła się w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie wigilia dla rodzin wielodzietnych ze Starego Miasta. Zaproszono 100 osób, w tym 80 dzieci. Były także obecne gospodynie miejsca, obie panie dyrektor: Jadwiga Andrzejewska i Katarzyna Etmańska, gość honorowy: ks. prałat Piotr Wysga, proboszcz parafii św. Krzyża w Tczewie, wicestarosta  powiatu tczewskiego   Mariusz  Wiórek,     Naczelnik Wydziału Edukacji, Promocji Kultury i Sportu pan Wojciech Wanke, panie z Caritasu: Elżbieta Rompa i Daniela Szuba nauczyciele przygotowujący tegoroczną wigilię p. prof Ewa Buczak, p.prof. Joanna Idem, oraz uczniowie kl. 1e, 1 a  2a 1d oraz chętni  z innych klas pomagający w przygotowaniu i prowadzeniu wigilii i zabawa dla dzieci, a była ich spora żywa i radosna gromadka.

Ks.Michał Lal przygotował jasełka z klasą 1d. Całością przygotowań i przebiegu wigilii zajęła się jak co roku p. prof Beata Kaczanowska, w szczególności szukaniem sponsorów, zbórką darów, zakupem produktów na paczki, przygotowaniem konkursów dla dzieci z nagrodami w postaci słodyczy, zabawek i dużej ilości maskotek, o które postarali się uczniowie, sponsorzy oraz ks. Michał Lal.

W przygotowaniach do tej uroczystości wzięli udział także wszyscy uczniowie  naszej szkoły ofiarowując na ten cel po symbolicznej złotówce i piekąc ciasta na wigilijny poczęstunek.

Dzięki darom zebranym od darczyńców z tczewskiego Manhattanu, nauczycielom i uczniom  utworzyliśmy także stanowisko, na którym rodzice mogli wybrać sobie całkiem nowe i używane rzeczy, ubrania, czapki, buty- dla siebie i swoich pociech zgodnie z zapotrzebowaniem i rozmiarami.

W ramach tych przygotowań, uczniowie naszej szkoły, we współpracy z Bankiem Żywności działającym w Tczewie, wzięli także udział w ogólnopolskiej akcji zbierania darów i żywności dla potrzebujących na święta. Dzięki tej współpracy otrzymaliśmy od Banku Żywności podstawowe produkty żywnościowe, takie jak mąka, cukier, olej, dżemy, konserwy, margarynę, makarony, ryż, czekolady, które ofiarowaliśmy rodzinom w paczkach. Za które szczególnie dziękujemy. Bez współpracy z Bankiem Żywności trudno byłoby zrobić tak obfite paczki dla coraz większej liczby potrzebujących. Gdyż w tym roku obdarowaliśmy także kilka rodzin uczniów naszej szkoły i tych które zglosili uczniowie znając potrzebujących z sąsiedztwa w łącznej sumie: 33rodzin. Każda rodzina otrzymała poza tym kawę, herbatę, prezenty dla dzieci: maskotki, zabawki i różne słodycze, które mogliśmy zakupić także dzięki pamięci o naszych potrzebach pana Naczelnika Oświaty Wojciecha Wanke i Starosty Tczewskiego dr inż Józefa Puczyńskiego.

Wszystkim ofiarodawcom, pomocnikom, wolontariuszom i wspaniałej ofiarnej, zawsze gotowej do pomocy młodzieży składam serdeczne podziękowania. Niech Bóg wynagrodzi otwarte ku pomocy dłonie tak szczodrym swoim  blogosławieństwem. Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.

 

Jesteś tutaj: Strona główna > Ogłoszenia > Wigilia dla rodzin wielodzietnych