http://www.sklodowska.szkola.tczew.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.budynek_szkicgk-is-32.jpglink
«
»

LIII Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

Eliminacje szkolne

LIII Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

18 listopada odbyły się szkolne eliminacje LIII Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, w których uczestniczyło 7 osób. Uczestnicy musieli rozwiązać test związany z tematyką tzw. programu stałego Olimpiady, sprawdzającego wiadomości i umiejętności ustalone w standardach wymagań będących podstawą do przeprowadzenia egzaminu maturalnego z zakresu przedmiotów merytorycznie związanych z tematyką zawodów.

Były to m.in. pytania dotyczące tegorocznych noblistów; podmiotów podległych Radzie Ministrów RP; rozpoznania państw członkowskich WNP na podstawie opisu położenia oraz trzeba było podać ich stolicę; należało powiązać polityków europejskich z partiami w których działali/działają; trzeba było uporządkować chronologicznie traktaty związane z genezą i rozwojem UE. Zwycięzcą został Damian Manuszewski z klasy I b przed Adamem Szczodrowskim z klasy II b. Maturzyści zawiedli... W wypadku Damiana to drugi sukces, po wcześniejszym zwycięstwie w Konkursie „Przystanek Bruksela”. Gratulacje. Etap okręgowy/wojewódzki odbędzie się 14 stycznia 2012r.

Jesteś tutaj: Strona główna > Ogłoszenia > LIII Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym