Finaliści konkursu Zobacz Zbadaj Zrozum

W dniach 23‑25 września 2011 r. dwóch uczniów klasy II D – Adam Wachowski i Łukasz Kreft - wzięło udział w finale konkursu Zobacz‑Zbadaj‑Zrozum III edycji projektu „Odkrywać nieznane, tworzyć nowe”.

W konkursie startowały 62 drużyny ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa pomorskiego. Do finału zakwalifikowano 10 dwuosobowych zespołów (6 ponadgimnazjalnych i 4 gimnazjalne). W finale drużyny miały za zadanie przedstawić i omówić prezentowane doświadczenia. Nasza drużyna przedstawiła dwa ciekawe rozwiązania napędów wykorzystujących odrzut, czyli spełniających zasadę zachowania pędu: napęd typu pop-pop i silnik pulsacyjny. Co najważniejsze w czasie pokazów na zebranych największe wrażenie zrobił nasz zespół (patrz zdjęcie 4.), m.in. kilkakrotnie demonstrując widzom swój własny, działający słoikowy silnik pulsacyjny na etanol.

Główną nagrodę w całym projekcie stanowi wyjazd do CERN w Szwajcarii, ale kto wyjedzie okaże się dopiero w lutym 2012 r.

POWODZENIA

Adam i Łukasz
przygotowujący się do pokazu

Ostanie niezbędne ustawienia