http://www.sklodowska.szkola.tczew.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.budynek_szkicgk-is-32.jpglink
«
»

Nieodpłatna pomoc prawna i nieodpłatne poradnictwo obywatelskie

Lekcje o nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim to program edukacyjny, skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych, organizowany przez Wydział do spraw Edukacji Prawnej przy Departamencie Strategii i Funduszy Europejskich Ministerstwa Sprawiedliwości. W trakcie którego uczniowie dowiadują się, m.in.: czym jest nieodpłatna pomoc prawna, nieodpłatne poradnictwo prawne, jak i kto może z niej skorzystać, gdzie mieszczą się punkty, w których można uzyskać pomoc, kto może udzielić nam pomocy i w jakim zakresie? Oprócz zagadnień teoretycznych w materiałach znajdują się również ćwiczenia praktyczne, które umożliwią w pełni zrozumienie wyżej wymienionej tematyki.

23 i 26 lutego uczniowie klas: 2bg, 3b i 2b - klas z wiedzą o społeczeństwie na poziomie rozszerzonym uczestniczyli w lekcjach poświęconych tej tematyce.

Jesteś tutaj: Strona główna > Ogłoszenia > Nieodpłatna pomoc prawna i nieodpłatne poradnictwo obywatelskie