http://www.sklodowska.szkola.tczew.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.budynek_szkicgk-is-32.jpglink
«
»

Nowe czasy, nowe wyzwania: lekcje online i konkursy

Już przeszło miesiąc uczymy się online. Jest to nauka metodą prób i błędów, bo w większości na taką skalę nie wykorzystywaliśmy tych narzędzi nauki, ale jedno jest pewne doskonalimy się. 15 kwietnia klasy Ibg, II b i IIIb, grupa wos, uczestniczyły w zajęciach „Lekcje z Temidą” online. Zajęcia prowadziła pani mgr Katarzyna Grajcar - prawnik, aplikant radcowski wpisany na listę Okręgowej Izby Radców Prawnych w Opolu, a także mediator w sprawach nieletnich, absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, na co dzień pracujący w Kancelarii Adwokacko-Radcowskiej w Częstochowie. „Lekcje z Temidą” to nieodpłatny program edukacyjny, którego celem jest podnoszenie poziomu wiedzy oraz świadomości prawnej wśród dzieci i młodzieży, a także przeciwdziałanie przyczynom przestępczości.

Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, m.in.: dlaczego ludzie stworzyli prawo; gdzie szukać pomocy, gdy padnie się ofiarą przestępstwa; jakie prawa ma konsument; o odpowiedzialność za treści publikowane w Internecie. Uczniowie zapoznali się również z programem studiów prawniczych oraz jakie możliwości otwiera ich ukończenie. W ten sposób mogli zastanowić się nad dalszą drogą życiową, szczególnie ważne dla kończących szkołę trzecioklasistów. ,,Lekcje z Temidą" zostały przeprowadzane za pośrednictwem Internetu z wykorzystaniem aplikacji Microsoft Teams - wideokonferencji, dzięki czemu uczniowie mogli aktywnie uczestniczyć w zajęciach, zadawać pytania. Program ten został sfinansowany ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości. Trzeba dodać, że zajęcia te cieszyły się dużą frekwencją szczególnie w klasie Ibg, a większość wypowiadała się o nich pozytywnie.

Koniec edukacji klas trzecich każdego roku związany był z konkursami z historii i wiedzy o społeczeństwie. Tradycji stało się zadość, chociaż nie do końca - konkursy odbyły się online.

W środę 15 kwietnia test XII Historicusa - szkolnego konkursu historycznego rozwiązywało online 15 uczestników: pierwsze miejsce zajęła Agata Telefus z 3a przed Maciejem Licą z 2e i Julią Jezierską z 2b. Dzień później odbył się XVIII Politykus - szkolny konkurs z wiedzy o społeczeństwie z udziałem 11 uczestników. Wygrała Julia Jezierska z 2b przed Igorem Kwapińskim z Ibg i Michaliną Piotrowską z 3b. Gratulacje dla wszystkich uczestników, dla których wyzwaniem była nie tylko trudność testu, ale i różne przeciwności techniczne. Ponieważ za chwilę żegnamy się z klasami trzecimi tą drogą życzymy im tradycyjnie połamania piór. Dziękuję.

XII HISTORICUS - TEST

XVIII POLITYKUS - TEST

Jesteś tutaj: Strona główna > Ogłoszenia > Nowe czasy, nowe wyzwania: lekcje online i konkursy