http://www.sklodowska.szkola.tczew.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.budynek_szkicgk-is-32.jpglink
«
»

23. lutego 1807 roku - bitwa o Tczew

21. lutego skorzystaliśmy z zaproszenia Fundacji Napoleona w Gdańsku, Fabryki Sztuk oraz Oddziału Kociewskiego Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Tczewie na debatę poświęconą rocznicy bitwy o Tczew w 1807 roku. Prelegenci przedstawiali tło historyczne wydarzeń z epoki napoleońskiej w różnych wymiarach. Wskazywano na rolę Napoleona w dziejach Europy i Polski, ale także na współczesne zainteresowanie cesarzem Francuzów ze strony Chińczyków. Owocuje to turystyką śladami Napoleona po Europie gości z Azji i ma coraz większy wpływ na miasta na szlaku napoleońskim, może to szansa dla Tczewa. Po debacie można było zwiedzić wystawę "Tczew 1807. Wielka wojna w małym mieście". Wśród słuchaczy byli uczniowie klasy Ib oraz nauczyciele z naszej szkoły, m.in. pani Bożena Deja-Gałecka.

Jesteś tutaj: Strona główna > Ogłoszenia > 23. lutego 1807 roku - bitwa o Tczew