http://www.sklodowska.szkola.tczew.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.budynek_szkicgk-is-32.jpglink
«
»

Pamiętaliśmy o rocznicy: 1920-2020

30. stycznia nasza szkoła wzięła udział w miejskich obchodach powrotu Tczewa do Macierzy. Grupa uczniów już od kilkunastu dni mierzyła mundury z epoki i ćwiczyła krok marszowy, inny niż dzisiaj, by zaprezentować się w rekonstrukcji wydarzeń z 1920 roku. Dzielni żołnierze to: Igor Czarniecki, Kamil Fischbach, Tomasz Jabłoński, Igor Kwapiński, Jędrzej Nagórski, Robert Piekut, Aleksander Starzecki, Dawid Tutlewski, Jakub Wolf. Tu powiedzmy, że część wydarzeń była umowna, np. generał Józef Haller był w Tczewie 4 lutego 1920 roku. Oprócz Hallerczyków naszą szkołę reprezentowała pani dyrektor Jadwiga Andrzejewska i pani wicedyrektor Katarzyna Etmańska, poczet sztandarowy: Angelika Dzięgielewska, Wiktoria Zając i Emil Sykut (w zastępstwie). Grupa młodzieży z różnych klas z tablicami i transparentami pod opieką pani Aleksandry Krzemińskiej- Richert.

Jesteś tutaj: Strona główna > Ogłoszenia > Pamiętaliśmy o rocznicy: 1920-2020