http://www.sklodowska.szkola.tczew.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.budynek_szkicgk-is-32.jpglink
«
»

Obchody powrotu Tczewa do Macierzy

W niedzielę 26. stycznia uroczystą Mszą Św. w tczewskiej farze zainaugurowano obchody setnej rocznicy powrotu Tczewa do Macierzy. Szkołę reprezentowała pani dyrektor Jadwiga Andrzejewska, poczet sztandarowy: Angelika Dzięgielewska, Wiktoria Zając i Karol Przystrzelski oraz grupa nauczycieli i uczniów.

29. stycznia o godzinie 11 w sali 31 zostanie wygłoszony wykład profesora Tadeusz Stegnera: Pomorze na drodze do Polski. Planowany jest udział uczniów klasy Ib, Ibg, 2b, 2a (grupa z historią rozszerzoną) oraz klas 3a i 3b (w wypadku tych klas podobnie - grupa z historią rozszerzoną). Tę część szkolnych obchodów monitoruje pani Bożena Deja- Gałecka. Na 6 lekcji w sali gimnastycznej odbędzie się Konkurs Wiedzy o Tczewie dla uczniów klas pierwszych przygotowany przez pana Adama Samulewicza. Organizatorzy proszą o odświętny strój i przypięcie biało-czerwonego kotyliona.

30. stycznia od 15.45 odbędą się uroczystości miejskie, w których weźmie udział szkoła. Zachęcamy do udziału w tej części imprezy. Będą występowali,  m.in. uczniowie naszej szkoły w  grupie rekonstrukcyjnej oraz oficjalnie poczet sztandarowy. 

Jesteś tutaj: Strona główna > Ogłoszenia > Obchody powrotu Tczewa do Macierzy