http://www.sklodowska.szkola.tczew.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.budynek_szkicgk-is-32.jpglink
«
»

Ruszyła II edycja Konkursu Chemicznego "Skłodowska Górą"

11 grudnia 2019 roku odbył się I etap II Powiatowego Konkursu Chemicznego "Skłodowska Górą” organizowanego przez I LO w Tczewie. Pytania dotyczyły dwóch obszarów wiedz: biografii Noblistki Marii Skłodowskiej-Curie i wiedzy chemicznej. W konkursie wzięli udział uczniowie klas VII i VIII powiatu tczewskiego.

Uczniowie, którzy zakwalifikowali się  do II etapu

Zespół Szkół Katolickich w Tczewie (nauczyciel prowadzący p. Alicja Nelke)

 1. Goryńska Joanna,
 2. Przytuła Anna,
 3. Krzemiński Mikołaj,
 4. Klimek Katarzyna,
 5. Błaszkowski Igor,
 6. Samulewicz Paweł,
 7. Goike Wojciech,

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Gen. Jana Henryka Dąbrowskiego (nauczyciel prowadzący p. Ewelina Czech)

 1. Kiraga Marcel,
 2. Mikulska Monika,

Szkoła Podstawowa im. Obrońców Pomorza Gdańskiego w Miłobądzu (nauczyciel prowadzący p. Agnieszka Lisewska)

 1. Łotowska Ewa,
 2. Prabucka Aurelia,
 3. Peplińska Natalia,
 4. Kochańska Martyna,

Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Świętego Ojca Pio (nauczyciel prowadzący p. Ewelina Czech)

 1. Kul Laura,
 2. Sobkiewicz Urszula.

Gratulujemy finalistom!

Laureaci I etapu w ramach konkursu mają do wykonania krótkie (3-5 minutowe) filmiki reklamujące najważniejsze dla ludzkości, zdaniem uczniów, odkrycia naukowe w dziedzinie chemii na przełomie XIX/ XX wieku, które należy wykonać w zespołach 2-3-osobowych. Filmy przesłać do dnia końca lutego 2020 roku na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. . Punkty uzyskane za wykonanie filmu zostaną przypisane każdej osobie do punktacji uzyskanej z II etapu konkursu i stanowić będą sumę punktów całego konkursu. 

II etap konkursu odbędzie się 10 marca 2020 roku na terenie I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie.

Jesteś tutaj: Strona główna > Ogłoszenia > Ruszyła II edycja Konkursu Chemicznego "Skłodowska Górą"