http://www.sklodowska.szkola.tczew.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.budynek_szkicgk-is-32.jpglink
«
»

Próba podsumowania - historycy do lektur

Kończy się rok i mija połowa roku szkolnego - czas na podsumowania. W styczniowych eliminacjach okręgowych XLVI Olimpiady Historycznej będą naszą szkołę reprezentowali: Rafał Buca IIIb (historia parlamentaryzmu), Tomasz Jabłoński Ib (historia XX wieku), Maciej Lica IIe (średniowiecze), Karol Ostrowski IIa (starożytność), Agata Telefus IIIa (historia XX wieku). 11 stycznia rozpoczną zmagania od pisania pracy tematycznej, a po otrzymaniu wymaganej regulaminem oceny przystąpią do części ustnej. Będą odpowiadali na pytanie z zakresu historii na poziomie rozszerzonym, pytanie z wybranej epoki i pytanie dotyczące pięciu lektur związanych z tą epoką. Trójka zwycięzców eliminacji okręgowych ma gwarancję udziału w eliminacjach centralnych. Uczestnicy eliminacji centralnych tej olimpiady są zwolnieni z egzaminu maturalnego z historii (poziom rozszerzony) - otrzymują 100% z tego egzaminu. Udział w konkursach i olimpiadach przedmiotowych jest próbą dobrego przygotowania się do matury. 19 uczniów przystąpiło do próbnej matury z historii z Operonem. Czeka ich jeszcze wiele pracy - najlepszy wynik 68%. Dla pasjonatów historii zbliżający się rok to obchody 100 rocznicy powrotu Tczewa do Polski - 30 stycznia 2020 i stulecie szkolnictwa morskiego. Obchody ważne dla nas - w gmachu naszej szkoły zainaugurowała w 1920 roku edukację Szkoła Morska.

Jesteś tutaj: Strona główna > Ogłoszenia > Próba podsumowania - historycy do lektur