http://www.sklodowska.szkola.tczew.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.budynek_szkicgk-is-32.jpglink
«
»

IV POWIATOWA KONFERENCJA "Aby chciało nam się chcieć ..." - porozmawiajmy o motywacji

22 listopada br. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Tczewie odbyła się IV Powiatowa Konferencja dla Nauczycieli z cyklu EduInspiracje. Honorowym patronem wydarzenia był Starosta Powiatu Tczewskiego Pan Mirosław Augustyn. Celem konferencji było promowanie sposobów, metod i narzędzi motywujących uczniów do podejmowania działań edukacyjnych podczas lekcji oraz podczas samodzielnej pracy w domu. W konferencji wzięło udział ponad 130 osób.


Podczas inauguracji konferencji, prowadzonej przez pana Pawła Manikowskiego (nauczyciela języka polskiego I LO w Tczewie), uczestnicy wysłuchali wykładu "Z odwagą przez strach, czy ze strachem przez odwagę", który wygłosiła pani Patrycja Plewka (psycholog, psychotraumatolog). Występ artystyczny przygotowała pani Izebela Wojciechowska (nauczycielka muzyki w I LO w Tczewie).

W części warsztatowej nauczyciele uczestniczyli w zajęciach doskonalących kompetencje w zakresie motywowania do podejmowania działań, rozwijania kreatywności oraz twórczego i odpowiedzialnego korzystania z narzędzi cyfrowych:

  • Stres i wypalenie zawodowe – jak trudności przekuć w osobiste spełnienie  prowadząca Patrycja Plewka,
  • Świadome ja, czyli co ciało chciało?  prowadzący Anna Blokus-Szkodzińska, ks. Łukasz Osiński,
  • Narzędzia TIK wspomagające rozwój ucznia  prowadzący Tomasz Kacik,
  • MozaBook – pomysły na interaktywne lekcje  prowadzący Jacek Dyśko,
  • Kreatywnie, czyli jak?  prowadząca Urszula Kornas-Krzyżykowska,
  • Nowoczesna pracownia terminalowa prowadzący Łukasz Kreja.

W uznaniu zasług polskich matematyków dla światowej nauki, upamiętniając niezwykły rozwój matematyki polskiej, jaki nastąpił po odzyskaniu przez Polskę niepodległości ROK 2019 uchwałą Senatu Rzeczpospolitej Polskiej został ustanowiony ROKIEM MATEMATYKI. W związku z tym na naszej konferencji nie mogło zabraknąć specjalnych warsztatów dla nauczycieli matematyki poprowadzonych przez Pana Piotra Gumiennego. Podczas spotkania matematycy rozmawiali o innym, nie szkolnym wykorzystaniu układów równań oraz o rozwijaniu myślenia matematycznego w liceum i szkole podstawowej. Warsztaty odbyły się dzięki wsparciu Oficyny Edukacyjnej Krzysztof Pazdro.

Konferencja „Aby nam się chciało chcieć …” – porozmawiajmy o motywacji wpisuje się w realizację kierunków polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2019/2020:

  • Rozwijanie kreatywności, przedsiębiorczości i kompetencji cyfrowych uczniów, w tym bezpieczne i celowe wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w realizacji podstawy programowej kształcenia ogólnego.
  • Rozwijanie kompetencji matematycznych uczniów.
  • Wdrażanie nowej podstawy programowej kształcenia ogólnego w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.

W czasie zakończenia konferencji wśród obecnych na sali osób rozlosowano atrakcyjne upominki przygotowane przez partnerów konferencji (m.in. podnóżki biurowe, plecaki DELL, myszki DELL, słuchawki multimedialne PHILIPS, sesje fotograficzne, masaże rehabilitacyjne, puzzle, książki).

STRONA KONFERENCJI

PARTNERZY KONFERENCJI

RELACJA TCH.PL

Wszystkim uczestnikom konferencji serdecznie dziękujemy za aktywny udział w zajęciach.

GALERIA ZDJĘĆ

zdjęcia wykonała pani Anna Kawalerowicz - sekretarz I LO w Tczewie

INAUGURACJA KONFERENCJI

WARSZTATY
Narzędzia TIK wspomagające rozwój ucznia

WARSZTATY
Świadome ja, czyli co ciało chciało?

 WARSZTATY
MozaBook – pomysły na interaktywne lekcje

WARSZTATY
Stres i wypalenie zawodowe – jak trudności przekuć w osobiste spełnienie

 WARSZTATY
I część: Układy równań – o krok dalej …
II część:
Myślenie matematyczne – o dowodzeniu w szkole podstawowej i liceum
(spotkanie dla nauczycieli matematyki)

Jesteś tutaj: Strona główna > Ogłoszenia > IV POWIATOWA KONFERENCJA "Aby chciało nam się chcieć ..." - porozmawiajmy o motywacji