http://www.sklodowska.szkola.tczew.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.budynek_szkicgk-is-32.jpglink
«
»

Dzień Edukacji Narodowej 2019

"Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia" - ta sentencja powitała w piątek 11 października nauczycieli, pracowników szkoły oraz klasowe delegacje uczniów na uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Prowadzący uroczystość - Klaudia Rembiasz i Stanisław Szymański - przywitali wszystkich obecnych na czele z dyrektorem szkoły Jadwigą Andrzejewską i wicedyrektorem Katarzyną Etmańską, oraz przypomnieli wydarzenia z roku 1773, kiedy to powołano Komisję Edukacji Narodowej - instytucję mającą dokonać gruntownej reformy ówczesnego systemu oświaty. Przewodnicząca samorządu uczniowskiego Agnieszka Flisikowska w imieniu całej społeczności uczniowskiej "Curie" podziękowała pracownikom oświaty za życzliwość i otwartość wobec uczniów, życząc dalszych sukcesów w pracy dydaktycznej i pedagogicznej. Panie dyrektorki obdarowano bukietami kwiatów, a dla całej kadry nauczycielskiej i administracyjnej przygotowano naturalne "elektrolity" - jabłuszka. :-)

Dyrektor szkoły Jadwiga Andrzejewska, dziękując za życzenia i wręczając nagrody dla nauczycieli, pracowników administracji oraz stypendia dla uczniów podkreśliła, że szkoła żyje wtedy, gdy jest wspólnotą i gdy nauka procentuje w przyszłym życiu młodych pokoleń. W części artystycznej wystąpił zespół wokalny uczennic klas 2e i 2c, wykonując piosenkę Wieża Babel z musicalu “Metro”. Występ nagrodzono burzliwą owacją, a nastrój muzyczny podczas akademii zapewnił Maciej Lica akompaniując na pianinie.

Uroczystość przygotowali uczniowie klas 2e i 2a pod kierunkiem wychowawców Mirosława Dułaka i Pawła Paziaka.

Jesteś tutaj: Strona główna > Ogłoszenia > Dzień Edukacji Narodowej 2019