http://www.sklodowska.szkola.tczew.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.budynek_szkicgk-is-32.jpglink
«
»

Nasi zwycięzcy odebrali nagrodę

16 października 2019 r., w ramach nagrody za drużynowe zwycięstwo w I Powiatowym Konkursie o Państwie Podziemnym, jako reprezentacja szkoły (Natalia Kosmala, Rafał Buca, Wojtek Walerowicz i Michalina Piotrowska, wszyscy z IIIb) wybraliśmy się do Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Mieliśmy możliwość uczestnictwa w Wystawie Głównej. „Odświeżaliśmy” wiadomości związane z II wojną światową. Oglądaliśmy narodziny nazizmu i komunizmu, zgłębialiśmy wiedzę na temat kluczowych starć, także zesłań i życia w obozach. Jednym z ciekawszych aspektów wystawy były prywatne pamiątki uczestników wojny czy obrazki satyryczne. Zainteresowały nas różnorodne formy spędzania wolnego czasu w okresie okupacji, poczynając od muzyki, satyry, malarstwa. Wrażenie robi odwzorowanie w skali 1:1 ulicy Warszawy przed i po zbombardowaniu.

Bardzo dużo multimediów z filmami i wywiadami oraz wirtualnymi dokumentami. Niezwykle wzruszające były wyświetlane wspomnienia świadków, którzy przeżyli wojnę. Należy wspomnieć o dwóch instalacjach, które znajdują się w części poświęconej zagadnieniu Holokaustu. Wzrusza pierwsza przedstawiająca  ścianę wzniesioną z replik walizek ludzi, którzy nieświadomi swojego losu przywieźli je ze sobą do niemieckich obozów koncentracyjnych. Naszą uwagę zwróciła również plansza z rozpisanymi strukturami Państwa Podziemnego. Wystawa, momentami wzruszająca, była wspaniałą okazją do poznania wielu ciekawostek (chociażby to, że w Londynie przed atakami Niemiec ludzie zakrywali okna grubymi kołdrami, żeby domy były mniej widoczne), a także formą utrwalenia wiedzy przed maturą, która czeka nas już w maju.

Jesteś tutaj: Strona główna > Ogłoszenia > Nasi zwycięzcy odebrali nagrodę