http://www.sklodowska.szkola.tczew.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.budynek_szkicgk-is-32.jpglink
«
»

Prawybory w tczewskiej Skłodowskiej

13 października odbędą się w Polsce wybory parlamentarne. Zależy nam, aby Polska była sprawnie zarządzana. Kolejny raz włączamy się w działania zachęcające do udziału w wyborach. Pełnoletni w niedzielę będą mogli wybierać posłów i senatorów. Na zajęciach wiedzy o społeczeństwie i historii mówimy o kompetencjach parlamentu i sposobach jego wyłaniania. Również o potrzebie dogłębnego poznawania programów wyborczych kandydatów i świadomego głosowania, konsekwencji niskiej frekwencji i absencji wyborczej części wyborców (np. młodych ludzi), rozważaliśmy argumenty za i przeciw wprowadzeniu przymusu wyborczego (obowiązku głosowania).

Centrum Edukacji Obywatelskiej organizuje młodzieżowe prawybory parlamentarne w ramach programu "Młodzi głosują". My podjęliśmy działania w postaci akcji plakatowej i zajęć tematycznych.

8 października na terenie szkoły przeprowadziliśmy prawybory do Sejmu. Tczew znajduje się  w okręgu numer 25 [obejmującym powiaty gdański, kwidzyński, malborski, nowodworski, starogardzki, sztumski, tczewski oraz dwa miasta na prawach powiatu, czyli Gdańsk, Sopot]. Głosujący wskazywali na komitety zarejestrowane w tym okręgu.

Teraz trochę faktów: uprawnione do głosowania były 634 osoby, głosowały 232 osoby (36,6%!), 1 głos nieważny.

  1. KW Polskie Stronnictwo Ludowe - 18 głosów
  2. KW Prawo i Sprawiedliwość - 26 głosów
  3. KW Sojusz Lewicy Demokratycznej - 67 głosów
  4. KW Konfederacja Wolność i Niepodległość - 81 głosów
  5. KKW Koalicja Obywatelska PO.NIPL Zieloni - 39 głosów

Nad sprawnym przebiegiem prawyborów czuwały Aleksandra Janicka, Klaudia Szulc i Wiktoria Raszeja.

Jesteś tutaj: Strona główna > Ogłoszenia > Prawybory w tczewskiej Skłodowskiej