http://www.sklodowska.szkola.tczew.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.budynek_szkicgk-is-32.jpglink
«
»

Zajęcia laboratoryjne na Wydziale Chemicznym

Uczniowie klasy 1c, którzy uzyskali najwyższe średnie ocen w minionym roku szkolnym udali się na zajęcia laboratoryjne na Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej. Zajęcia zrealizowane zostały w ramach tegorocznego Bałtyckiego Festiwalu Nauki przez pracowników i doktorantów Katedry Chemii i Technologii Materiałów Funkcjonalnych. Po krótkim wprowadzeni przez Panią dr inż. Natalię Łukasik, nasi uczniowie z ogromnym zapałem przystąpili do pracy przy stołach laboratoryjnych. W grupach trzy/cztero-osobowych młodzi chemicy wykonywali zadania z różnych obszarów chemii. Podczas zajęć zapoznali się z wykrywaniem kationów i anionów, reakcjami redoks, reakcjami oscylacyjnymi oraz dysocjacją i elektrolizą.

Po bardzo interesujących i wyczerpujących zajęciach laboratoryjnych nasi uczniowie udali się na stanowiska ogólnodostępne, przygotowane przez doktorantów i studentów Wydziału Chemicznego, na których samodzielnie wykonali ekologiczną pastę do zębów oraz płyn do mycia ciała. Uczniowie przeszli również kurs chemii polimerów - zapoznali się z metodą produkcji pianek do siedzeń samochodowych oraz z zasadą pracy wtryskarki ślimakowej.

Cała wizyta na Politechnice Gdańskiej zakończona został obejrzeniem krótkiego pokazu doświadczeń chemicznych.

Jesteś tutaj: Strona główna > Ogłoszenia > Zajęcia laboratoryjne na Wydziale Chemicznym