http://www.sklodowska.szkola.tczew.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.budynek_szkicgk-is-32.jpglink
«
»

Spotkanie z Panią Prodziekan Wydziału Chemicznego PG

W ramach zakończenia Powiatowego Konkursu Chemicznego „Skłodowska Górą!” 29 maja odbyło się spotkanie szacownego gościa Pani dr hab. inż. Agnieszki Pladzyk, profesor PG z klasami o profilu biologiczno-chemicznym. Klasa Ic oraz IIc wysłuchały wykładu Pani Prodziekan ds. Organizacji Studiów Politechniki Gdańskiej o kierunkach kształcenia realizowanych przez Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej. 

Pani Prodziekan przybliżyła naszym przyszłym absolwentom kierunki badań wszystkich katedr Wydziału Chemicznego, wskazując na szeroką współpracę Uczelni z przemysłem, a tym samym przedstawiając potencjalne miejsca pracy. Uczniowie obejrzeli również film prezentujący ostatnie dokonania naukowców Politechniki Gdańskiej. Niewątpliwie największym zainteresowaniem młodzieży cieszyły się ekologiczne produkty jednorazowego użytku do produkcji których naukowcy zastosowali skrobię termoplastyczną uzyskaną z mąki ziemniaczanej. Podczas prelekcji, uczniowie poznali również ścieżkę kariery naukowej Pani Prodziekan

Serdecznie dziękujemy Pani Prodziekan za wspaniałe spotkanie!

Jesteś tutaj: Strona główna > Ogłoszenia > Spotkanie z Panią Prodziekan Wydziału Chemicznego PG