Powiatowy Konkurs Chemiczny ,,Skłodowska Górą!”

29  maja 2019 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom Powiatowego Konkursu Chemicznego ,,Skłodowska Górą!”, który został zorganizowany w hołdzie dla najwybitniejszej uczonej Naszego Kraju w minionym 100-leciu oraz w ramach obchodów 70-lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej – Curie w Tczewie. Głównym pomysłodawcą oraz organizatorem konkursu był zespół chemików I Liceum Ogólnokształcącego: Pani Wiesława Cejner-Mania, Pani Anna Barabaś oraz Pani Beata Kamińska.

Konkurs skierowany był do uczniów klas VIII Szkoły Podstawowej oraz III klas Gimnazjalnych Powiatu Tczewskiego. Konkurs składał się z dwóch etapów:

• I etap – szkolny odbył się 09.01.2019 r.,
  • II etapu – powiatowy, który odbył się 19.03.2019 r.

Oprócz wiedzy teoretycznej, uczestnicy konkursu przygotowali w zespołach 2-3 osobowych krótkie filmiki dotyczące życia Marii Skłodowskiej-Curie.

Laureatami Etapu Powiatowego zostali:

• Glinkiewicz Piotr (SP 1 Tczew – VIII klasa szkoła podstawowa)
  • Knurowski Maciej (SP 4 Tczew – III gimnazjum)
  • Dąbrowska Martyna (SP 4 Tczew – III gimnazjum)
  • Szymańska Urszula (Zespół Szkół Katolickich w Tczewie – VIII klasa szkoła podstawowa)
  • Link Zofia (Zespół Szkół Katolickich w Tczewie – III gimnazjum)
  • Wechterowicz Jakub (Zespół Szkół Katolickich w Tczewie – III gimnazjum)

Wyróżnienia za najlepszy film otrzymali:

• Wódkowski Mikołaj (SP 1 Tczew – VIII klasa szkoła podstawowa)
  • Okoński Stanisław (SP 1 Tczew – VIII klasa szkoła podstawowa)
  • Glinkiewicz Piotr (SP 1 Tczew – VIII klasa szkoła podstawowa)
  • Pliszka Natalia (SP 1 Tczew – III gimnazjum)
  • Marchel Kinga (SP 1 Tczew – III gimnazjum)
  • Lidzińska Natalia (SP 4 Tczew – III gimnazjum)
  • Dąbrowska Martyna (SP 4 Tczew – III gimnazjum)

Patronat nad Konkursem objął Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej oraz Starostwo Powiatowe w Tczewie. Zwycięzcy mieli zaszczyt odebrać nagrody z rąk:

• Pani Prodziekan ds. Organizacji Studiów, Politechniki Gdańskiej, dr hab. inż. Agnieszki Pladzyk, prof nadzwyczajny PG oraz
  • Pana Starosty Powiatu Tczewskiego Mirosława Augustyna.

Słynne motto brzmi: ,,Talent jest jak cenne ziarno wciśnięte w ziemię, któremu dobry ogrodnik nie tylko pozwala wykiełkować, ale każdego dnia stwarza mu najlepsze warunki pełnego rozwoju.” Mowa tu oczywiście o nauczycielach, którzy włożyli ogrom pracy aby przygotować uczniów do Powiatowego Konkursu Chemicznego ,,Skłodowska Górą!”.

Opiekunami naukowymi, którzy przygotowali uczniów do II etapu konkursu byli:

• Pani Ewelina Czech (Szkoła Podstawowa nr 1 im. gen. Jana Henryka Dąbrowskiego w Tczewie)
  • Pani Iwona Sandach (Szkoła Podstawowa nr 4 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiegow Tczewie)
  • Pani Estera Ciesielska (Zespół Szkół Katolickich im. Świętej Jadwigi Królowej  w Tczewie)
  • Pani Marta Wasielewska  (Zespół Szkół im. Józefa Czyżewskiego w Opaleniu)

W ramach podziękowania, nauczyciele otrzymali nagrody ufundowane przez Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej oraz firmę Instal-Klima.

Jesteś tutaj: Strona główna > Ogłoszenia > Powiatowy Konkurs Chemiczny ,,Skłodowska Górą!”