http://www.sklodowska.szkola.tczew.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.budynek_szkicgk-is-32.jpglink
«
»

29 maja 2019 roku odbył się Dzień Otwarty Szkoły

W środę mieliśmy przyjemność gościć w murach naszej Szkoły zainteresowanych uczniów klas trzecich gimnazjów oraz ósmych szkół podstawowych wraz z opiekunami. Uroczystość rozpoczęła się od spotkania informacyjnego z panią dyrektor Jadwigą Andrzejewską.

Ważnym  punktem imprezy było uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom Powiatowego Konkursu Chemicznego ,,Skłodowska Górą!”, który został zorganizowany w hołdzie dla najwybitniejszej uczonej Naszego Kraju w minionym 100-leciu oraz w ramach obchodów 70-lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Tczewie. Głównym pomysłodawcą oraz organizatorem konkursu był zespół chemików I Liceum Ogólnokształcącego: Pani Wiesława Cejner-Mania, Pani Anna Barabaś oraz Pani Beata Kamińska.

Patronat nad Konkursem objął Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej oraz Starostwo Powiatowe w Tczewie. Zwycięzcy mieli zaszczyt odebrać nagrody z rąk:

  • Pani Prodziekan ds. Organizacji Studiów, Politechniki Gdańskiej, dr hab. inż. Agnieszki Pladzyk, prof nadzwyczajny PG oraz
  • Pana Starosty Powiatu Tczewskiego Mirosława Augustyna.

Program Dnia Otwartego był bardzo urozmaicony. Sporym zainteresowaniem cieszyła się cześć artystyczna Dnia – Festiwal Języków Obcych – „Love is in the air”, podczas której nasi uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i taneczne. Uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjalnych chętnie brali udział w pokazie doświadczeń chemicznych i fizycznych, prezentacjach biologicznych, konkursach geograficznych, historycznych, językowych, matematycznych, logicznych i artystycznych. Ponadto, w trakcie Dnia Otwartego na szkolnych boiskach odbyły się mecze piłki nożnej, siatkówki plażowej oraz zajęcia w siłowni szkolnej. Dodatkowo można było zapoznać z pracowniami komputerowymi oraz biblioteką. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia szkolnej grupy debatanckiej i kawiarenka szkolna.

Dziękujemy za Waszą obecność!!!

Drzwi Szkoły były dla Was szeroko otwarte. Liczba osób, które nas wczoraj odwiedziła przerosła nasze oczekiwania. Cieszymy się, że nasza oferta edukacyjna i nasza Szkoła są dla Was atrakcyjne.

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ [autor zdjęć: Zuzanna Szymańska 2a]

Jesteś tutaj: Strona główna > Ogłoszenia > 29 maja 2019 roku odbył się Dzień Otwarty Szkoły