Szkolne prawybory do Parlamentu Europejskiego

26 maja Polacy wybiorą swoich przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego. Centrum Edukacji Obywatelskiej organizuje akcję „Młodzi głosują”, której celem jest zwiększenie uczestnictwa młodych ludzi w życiu publicznym, w tym zachęcenie ich do świadomego udziału w wyborach poprzez: umożliwienie młodym udziału w wyborach szkolnych i oddania głosu na konkretne komitety wyborcze; dostarczenie informacji na temat procedur demokratycznych i znaczenia wyborów; zaangażowanie w działania na rzecz wysokiej frekwencji wyborczej, skierowane do dorosłych wyborców. Niestety dla nas takie prawo będą mieli tylko pełnoletni. Wiemy, że młodzi ludzie, także niepełnoletni, mają swoje zdanie i poglądy. Program „Młodzi głosują” daje im możliwość wypowiedzenia się w ważnych sprawach dla kraju i wspólnoty europejskiej.

20 maja zorganizowaliśmy szkolne prawybory. Uprawnieni do głosowania byli uczniowie klas pierwszych i drugich - 331 osób. Udział wzięło 120 osób. Tak głosowaliśmy na poszczególne komitety w okręgu numer 1:

- Komitet Wyborczy Konfederacja Korwin, Braun, Liroy, Narodowcy – kandydaci w Gdańsku: lista nr 1 = 44 głosy

- Komitet Wyborczy Wiosna Roberta Biedronia – kandydaci w Gdańsku: lista nr 2 = 31 głosów

- Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Europejska PO PSL SLD .N Zieloni – kandydaci w Gdańsku: lista nr 3 = 18 głosów

- Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość – kandydaci w Gdańsku: lista nr 4 = 13 głosów

- Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica Razem – Partia Razem, Unia Pracy, RSS – kandydaci w Gdańsku: lista nr 5 = 1 głos

- Komitet Wyborczy Wyborców Kukiz'15 – kandydaci w Gdańsku: lista nr 6 = 11 głosów

- Komitet Wyborczy Wyborców Polska Fair Play Bezpartyjni Gwiazdowski – kandydaci w Gdańsku: lista nr 7 = 2 głosy

Teraz do pracy i może dorośli w niedzielę wykażą się większą odpowiedzialnością.

Jesteś tutaj: Strona główna > Ogłoszenia > Szkolne prawybory do Parlamentu Europejskiego