http://www.sklodowska.szkola.tczew.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.budynek_szkicgk-is-32.jpglink
«
»

Uczniowie "Curie" odwiedzili zamek w Malborku

Z tajemnicami krzyżackiej kuchni zapoznali się uczniowie klas 1a i 1c podczas kwietniowego wyjazdu do Muzeum Zamkowego w Malborku. Bogdan Gałązka, szef restauracji Gothic Cafe, połączył opowieść o gastronomii rycerzy zakonnych z historią, kulturą i tradycją Krzyżaków, którzy panowali na terenach podbitych plemion pruskich ponad 150 lat. W gościnnych progach restauracji czekała na uczniów gorąca czekolada i słodki poczęstunek.

Nie mogło także zabraknąć spaceru po najważniejszych komnatach dawnej stolicy panów krzyżackich. Dwugodzinna trasa prowadziła m. in. przez Wielki Refektarz, Pałac Wielkich Mistrzów, kapitularz oraz kościół Najświętszej Maryi Panny – serce życia duchowego i stołeczną świątynię zakonu. Uczniowie pod opieką wicedyrektor Katarzyny Etmańskiej, psycholog Barbary Tochy, ks. Szymona Chamier Ciemińskiego i nauczyciela Pawła Paziaka zakończyli wycieczkę wspólnym zdjęciem pod pomnikiem króla Kazimierza Jagiellończyka, który w 1457 roku przejął stolicę Krzyżaków, ustanawiając Malbork jedną z oficjalnych rezydencji polskich królów.

Jesteś tutaj: Strona główna > Ogłoszenia > Uczniowie "Curie" odwiedzili zamek w Malborku