http://www.sklodowska.szkola.tczew.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.budynek_szkicgk-is-32.jpglink
«
»

Konkurs chemiczny pt.: ,,Skłodowska Górą”

19.03.2019 r. w I Liceum Ogólnokształcącym odbył się konkurs chemiczny pt.: ,,Skłodowska Górą”. W konkursie udział wzięło 27 laureatów I etapu zarówno z ósmej klasy szkoły podstawowej jak i trzeciej gimnazjum. W naszych progach gościliśmy młodzież

  • Szkoły Podstawowej nr 1 im. Gen. Jana Henryka Dąbrowskiego,
  • Szkoły Podstawowej nr 4 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Tczewie,
  • Zespołu Szkół Katolickich w Tczewie,
  • Zespołu Szkół im. Józefa Czyżewskiego w Opaleniu.

Po przywitaniu uczestników przez Panią Dyrektor Jadwigę Andrzejewską oraz głównego organizatora konkursu Panią Wiesławę Cejner-Mania, młodzi chemicy przystąpili do zmagań. Uczniowie sprawdzali swoją wiedzę między innymi z budowy układu okresowego, promieniotwórczości, umiejętności projektowania doświadczeń, czy zadań związanych z roztworami. Nie zabrakło oczywiście zagadnień związanych z patronką naszej szkoły Marią Skłodowską-Curie.

Oprócz wiedzy teoretycznej, uczestnicy konkursu przygotowali w zespołach 2 – 3 osobowych krótkie filmiki dotyczące życia Marii Skłodowskiej-Curie. Suma punktów zdobytych z wszystkich działań pozwoli wyłonić najlepszych.

Wyniki konkursu ogłoszone będą 05.04.2019 r.

Rozdanie nagród odbędzie się 24.04.2019 r. podczas ,,Dnia Otwartego Szkoły”. Nagrody wręczą m.in.: przedstawiciele wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej oraz Władz Starostwa Powiatowego.

Jesteś tutaj: Strona główna > Ogłoszenia > Konkurs chemiczny pt.: ,,Skłodowska Górą”