http://www.sklodowska.szkola.tczew.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.budynek_szkicgk-is-32.jpglink
«
»

XIV Edycja Pomorskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym

Sejmik Województwa Pomorskiego przy współpracy Starostw Powiatowych Województwa Pomorskiego oraz Kuratorium Oświaty organizuje dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa pomorskiego XIV Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. Celem Konkursu jest upowszechnienie wiedzy o samorządzie terytorialnym, pogłębienie wiedzy o lokalnym i regionalnym życiu społecznym, kształtowanie aktywnych postaw obywatelskich oraz wzmacnianie patriotyzmu lokalnego i regionalnego. Konkurs obejmuje problematykę wiedzy ogólnej o administracji publicznej, podstawowych wiadomości o województwie pomorskim, wiedzy o organizacji i kompetencjach samorządów terytorialnych: gmin, powiatów i województw.

Samorząd Województwa Pomorskiego ufundował nagrody pieniężne dla laureatów – uczeń oraz opiekunów nagrodzonych uczestników w wysokości: I miejsce – 3 000 PLN, II miejsce – 2 000 PLN, III miejsce – 1 000 PLN.

Szkoły macierzyste zdobywców trzech pierwszych miejsc w Konkursie otrzymują nagrody rzeczowe w wysokości: I miejsce – 3 000 PLN, II miejsce – 2 000 PLN, III miejsce – 1 000 PLN.2019-03-26

8 marca odbyły się eliminacje szkolne Konkursu w wyniku, których I miejsce zajęła Monika Wentowska z 3b, II miejsce - Michalina Piotrowska z 2b, III miejsce - Natalia Kosmala z 2b, IV miejsce - Aleksandra Janicka z 1b. 18 marca odbyły się eliminacje powiatowe - Ola Janicka z Natalią Kosmalą zajęły ex aequo I miejsce, na kolejnym miejscu była Michalina Piotrowska, stawkę awansujących do finału wojewódzkiego dopełnił uczeń Uniwersyteckiego Katolickiego Liceum Ogólnokształcące im. św. Jadwigi królowej w Tczewie. Finał 12 kwietnia w Gdańsku.

26 lutego odbyły się szkolne eliminacje III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym "Wybieram Wybory”. Udział wzięło 9 osób, najbliżej awansu do następnego etapu była Michalina Piotrowska z 2b.

Jesteś tutaj: Strona główna > Ogłoszenia > XIV Edycja Pomorskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym