http://www.sklodowska.szkola.tczew.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.budynek_szkicgk-is-32.jpglink
«
»

Orszak Trzech Króli - ważne wydarzenie

6 stycznia ulicami Tczewa przemierzały trzy orszaki z królami, które spotkały się na Kanonce. W ten sposób świętowaliśmy uroczystość Objawienie Pańskiego. Wywodzi się on z polskiej tradycji jasełkowej i kolędniczej. Podczas orszaku, Trzej Królowie jadą ulicami miasta. Polski Orszak Trzech Króli zaliczany jest do największych ulicznych jasełek na świecie. Polega na przejściu ulicami rodzin i królów, którzy zmierzają do Stajenki, aby pokłonić się Jezusowi. Po drodze śpiewane są kolędy, wszyscy uczestnicy otrzymują śpiewniki kolędowe i kolorowe papierowe korony. Pierwszy taki orszak odbył się w Warszawie w 2009 roku. Jako zorganizowana grupa wyruszyliśmy z Fabryki Sztuk, grupie uczniów z klas Ib i IIa przewodziła pani dyrektor Jadwiga Andrzejewska.

Jesteś tutaj: Strona główna > Ogłoszenia > Orszak Trzech Króli - ważne wydarzenie