http://www.sklodowska.szkola.tczew.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.budynek_szkicgk-is-32.jpglink
«
»

13 grudnia w Muzeum II Wojny Światowej

13 grudnia kojarzy się nam z jednym z najtragiczniejszych wydarzeń w historii Polski - wprowadzenie stanu wojennego i przerwanie Festiwalu Solidarności - wielkiego zrywy wolnościowego w komunistycznej Polsce. Tego dnia grupa naszych uczniów z klasy 3a, 3b i 1b złożyła wizytę w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Wiązało się to z kolejnymi rocznicami - 100 rocznicą Odzyskania Niepodległości, a w zasadzie z jej obroną w walka września 1939 roku i dalszymi drogami do okupowanej już Ojczyzny przez fronty Europy. W przyszłym roku mija 80 rocznica ataku sąsiadów na Polskę - hitlerowskich Niemiec i Związku Radzieckiego.

Młodzież uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych: „Nazizm. Korzenie zła” i „Sekrety Enigmy”, a następnie zwiedzała część ekspozycji muzealnej związaną z tymi tematami. Uczniowie poznali, ponieważ byli wśród nich maturzyści z historii, to powiedzmy, że odświeżyli sobie wiedzę, na temat powstawania nazizmu i totalitaryzmu. Inna grupa usłyszała o izraelskich, starożytnych szyfrach, korzystali z tablicy Polibiusza, szyfrów Cezara po osiągnięcie Henryka Zygalskiego, Jerzego Różyckiego i Mariana Rejewskiego w „łamaniu” szyfru Enigmy.

Jesteś tutaj: Strona główna > Ogłoszenia > 13 grudnia w Muzeum II Wojny Światowej