http://www.sklodowska.szkola.tczew.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.budynek_szkicgk-is-32.jpglink
«
»

Tczewianie: warto to zobaczyć

15 listopada grupa uczniów z klasy 2a i 2b obejrzała wystawę „Tczewianie” w Fabryce Sztuk. Oprowadzała nas autorka wystawy pani Katarzyna Gapska. Zaprezentowane zostały zdjęcia kilkudziesięciu cudzoziemców, którzy mieszkają w naszym mieście. Dowiedzieliśmy się, że w Tczewie legalnie mieszka kilkuset cudzoziemców z około 30 krajów. Pracują oni i mieszkają wśród nas nieraz wiele lat, inni przybyli tu na chwilę i zostali na całe życie. Część, gdy zdobędzie - zarobi odpowiednie pieniądze, wróci do swojej rodziny, np. w Nepalu. Są to również Polacy o innym kolorze skóry. Portrety są pretekstem do dyskusji nad losami ludzi, którzy migrują setki kilometrów „za chlebem”, ale także z przyczyn politycznych. Pani Katarzyna Gapska mówiła nam o tworzeniu wystawy, spotkaniach z cudzoziemcami, z pewnym oporem z ich strony przy ukazaniu twarzy - ujawnianiu ich obecności wśród nas. Zarazem wystawa stała się próbą odpowiedzenia sobie na pytanie: co chcę robić w przyszłości? co mnie interesuje? jakie jest moje hobby? Czwartkowe spotkanie z cudzoziemcami w Tczewie koordynowała pani Małgorzata Kruk.

Jesteś tutaj: Strona główna > Ogłoszenia > Tczewianie: warto to zobaczyć